Мај во Лутраки (25.05 - 27.05.2018)! Тридневен аранжман од 2 ноќевања во апартман (А категорија) + вклучен автобуски превоз по цена од 4200 ден. (68 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Мај во Лутраки (25.05 - 27.05.2018)! Тридневен аранжман од 2 ноќевања во апартман (А категорија) + вклучен автобуски превоз по цена од 4200 ден. (68 еур)

Цена

4,200 ден.

РАСПРОДАДЕНО

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува Лутраки, Грција (25.05 - 27.05.2018)

 • 2 ноќевања во апартман во Лутраки (А категорија)
 • Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации
 • Професионален туристички придружник од агенцијата
 • Организација и реализација на патувањето

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.05.2018 до 27.05.2018
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување.
 • Сместувањето е во апартмани (А категорија) кои се опремени со парно греење, сопствено купатило, ТВ и кујна
 • Во цената не е вклучено:
 • Вечера во ресторан KALOFAGAS – 22 еур
 • Патничко осигурување
 • За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

Опис

1 ден (25.05.2018 – петок): Македонија –Солун - Лутраки

Тргнување од Штип и патување кон Грција со попатни паузи и пасошки и царински формалности на македонско – грчката граница.  Организиран шопинг во Солун и слободно време за прошетка . Поаѓање кон  Лутраки. Сместување во апартмани ( А категорија ) кои се опремени со парно греење, сопствено купатило, ТВ и кујна. Слободно време за прошетки и уживање во прекрасната природа на Лутраки. Ноќевање.

2 ден (26.05.2018 – сабота): Лутраки

Посета на минералните бањи, можност за уживање во топлите минерални води на отворените и  затворените базени. Слободно време. Вечерта можност за факултативна вечера во најпознатиот ресторан во цела област KALOFAGAS”кај газда Митре, недалеку познат по приготвувањето на јагнешки специјалитети под вршник. Ноќевање.

3 ден (27.05.2018 - недела): Лутраки – Воден -  Скопје

Во договореното време поаѓање за Воден.Пристигнување во Воден- градот на водопадите и прекрасните градини познати во цела Грција. Најголемиот водопад познат под името Керанос паѓа од 70 м висина. Слободно време за разглед на пракот и водопадите како и за гиро и фрапе во некој од многуте ресторани. Во попладневните часови враќање во Македонија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.