7 ја следат оваа компанија


Магнетна перница - Алое Вера

6200 ден.

1480 ден.

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

Опис

Магнетна перница - Алое вера

 • Димензии 80х40 ( диманзија за правилна положба на вратот, главата и рбетот)
 • Анатомскa
 • Ортопедска
 • Антибактериска , антиалергиска
 • Магнетна терапија во пределот на вратот
 • 100% Намалување на болките во вратот
 • Германски квалитет

Магнетната перница - Алое Вера е изработена од два дела ( внатрешност и навлака со магнетна лента). Внатрешноста на перницата е ортопедска, анатомска бидејќи се прилагодува на вашиот врат и му дава правилна ортопедска позиција додека спиете. Антибактериска бидејќи ова е единствена перница на пазарот во Европа која може да се врие на температура од 90 степени единствен начин да се уништат сите бактерии, вируси и паразити ( гриња). Навлаката има микрогранули од алое вера кои се ослобидуваат во текот на ноќта не опуштаат, релаксираат, смируваат и лесно заспиваме. Исто така Алое верата ја негува кожата на нашето лице и има антисептички својства. Главен елемент е магнетната лента која се наоѓа точно во пределот на вратниот дел. Магнетната лента ни дава природна магнетна терапија на нашиот врат при што ни ги намалува болките од спондилоза, ишиалгии, шилци и мигренозните болки.Магнетна перница влијае и во дирекно подобрување на крвотокот во нашиот мозок бидејќи ја подобрува циркулацијата во пределот на вратот и преку двете каротиди мозокот подобро се изхранува со крв и со кислород. 

ОД КВАЛИТЕТОТ НА ВАШИОТ СОН ЗАВИСИ КВАЛИТЕТОТ НА ВАШИОТ ЖИВОТ!

Детали за испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1500 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 072 270 955
 • Види ја продавницата на "Royal Group" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.