Остани здрав! До 45% попуст на магнетна резонанца, рентген или компјутерска томографија во ПЗУ Мед-х дијагностика

img

Цена од

990 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1500 ден.

Попуст

34%

Заштеда

510 ден.

Купени: 3

 • Иван Хаџиниколов 155, Drachevo, North Macedonia

  Одведи ме таму

  076 344 343

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

Рентген 1,500 ден. 990 ден.
Компјутерска томографија 8,000 ден. 4,400 ден.
Магнетна резонанца 9,000 ден. 5,800 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.05.2023 до 30.06.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку е потребен контраст за компјутерска томографија се доплаќа 3100 ден. (директно во ординацијата)
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Рентген: е еден од најпознатите дијагностички методи. Со помош на рендген снимките се дектектираат деформитети на `рбетот, скршеници на коски и спинални тумори. Рендгенот служи како дијагностичка алатка при дегенеративните заболувања како што се ишијас, диск, сколиози, кифози и стенози. Рендгенот не е ефективен за дијагностицирање на меките ткива.

Компјутерска томографија: претставува врвна дијагностичка процедура за дијагностицирање на многу болести. Индикација за преглед со компјутерска томографија се болести на мозочен паренхим (крварења, аневризми, инфаркти), сите болести на белите дробови и медијастинум, на панкреас, хепар, бубрези и мала карлица, како и болести на крвни садови и на скелетен систем (рбет, колена, колкови). 

Магнетна резонанса: Магнетната резонанца е високософистицирана дијагностичка метода за детектирање на промените во телото, кое нема штетно рентгенско зрачење.

Машината за магентна резонанца е всушност голем магнет, и кога пациентот ќе легне магнетното поле ги подредува молекулите на вода во вашето тело.

Радио брановите ги потикнуваат овие молекули на вода да произведат многу слаби сигнали кои се употребуваат за да се направат снимки со пресеци, но секогас одделно за секој дел од телото. Фунцкионалната магнетна резонанца исто така може да се употреби за да се идентификуваат важни делови од мозокот кои служат за контрола на јазикот и движењата кај луѓе кои се подготвуваат за операција на мозокот. 

За компанијата

Историја на поликлиниката Дијагностичкиот центар Мед – Х официјално започнува со работа од 28.08.2010 година.

Најпрвин почнавме со рентген и ехо дијагностика, а потоа во 2011 година се проширивме со компјутерска томографија од отворен тип.
Од 2012 година почнуваме со MRi дијагностика и мамографија. Во 2013 година го отворивме центарот за болка и физикална терапија и прераснавме во поликлиника и центар за болка. Но тука не застана нашето проширување и во 2015 година ја збогативме нашата поликлиника со интернист кардиолог. Во 2020 година отворивме консултантска амбуланта за неврохирургија. Нема да застанеме овде туку имаме нови проекти кои сакаме да ги реализираме за да го направиме животот на сите подолг и полесен.

Секојдневно работиме за да го задржиме приматот на лидери во услугите во приватното здравство во регионот. Но, и да се унапредува нивото на здравствените услуги и целокупниот здравствен систем. Професионалноста во работата на персоналот е синоним на работната култура, која создава институција вредна за почит, затоа што е чекор напред од останатите.

Секој пациент е во центарот на нашето внимание. Прецизните резултати, нивното лекување, задоволните пациенти и грижата е суштината на сите наши активности. Таа продолжува и по напуштањето на поликлиниката од страна на пациентот. Градиме пријателство со пациентите и тоа е наша и нивна најголема придобивка, која ја оддржуваме во овие години, затоа што решавањето на здравствените предизвици се наша цел.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.