Декемвриско релаксирање во Охрид (02.12-22.12.2019)! 50% попуст на ноќевање за две лица со појадок + користење на СПА центарот во Маива Хотел & Спа во вредност од 3600 ден. по цена од 1790 ден.

Цена

1790 ден.

Вредност

3600 ден.

Попуст

50%

Заштеда

1810 ден.

Купени: 57

 • Свети Стефан, Охрид, Македонија

  Одведи ме таму

  046277667

  hklimetica@t.mk

Добивате

Понудата е за две лица за ноќевање со појадок + користење на СПА центарот

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.12.2019 до 05.01.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби директно во хотелот
 • По купување на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата
 • Потребно е да престојувате минимум две ноќевања
 • Деца до 6 години - бесплатно сместување
 • Деца од 6-12 години - 870 денари

Опис

Хотел Маива

Категоризиран како Хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир. Претставува објект со современ ентриер – Ви нуди комфор, удобност – прекрасно место за одмор и релаксација, како и споделување пријатни мигови.
Хотел Маива располага со 30 луксузни студија, опремени со француски лежај и гарнитура за дневен престој, со плазма и сателитска ТВ, бесплатен интернет, мини бар и тераса со поглед на езеро.
Исто така, хотелот располага и со Kристална сала со 150 седишта во кој ќе можете да уживате во разновидноста на специјалитети од национална и интернационална кујна во прекрасен амбиент во кој можете да ги прославите вашите свечености, коктел забави или деловни приеми.
Во склоп на хотелот работи и кафе бар со тераса, каде ќе можете да се релаксирате за време на Вашиот престој.

Grouper интересни факти за Охрид

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.

За компанијата

Хотел Маива - Категоризиран како хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир. Претставува објект со современ ентриер - Ви нуди комфор, удобност - прекрасно место за одмор и релаксација, како и споделување пријатни мигови.
Хотел Маива располага со 30 луксузни студија, опремени со француски лежај и гарнитура за дневен престој, со плазма и сателитска ТВ, бесплатен интернет, мини бар и тераса со поглед на езеро.

Исто така, хотелот располага и со Kристална сала со 150 седишта во кој ќе можете да уживате во разновидноста на специјалитети од национална и интернационална кујна во прекрасен амбиент во кој можете да ги прославите вашите свечености, коктел забави или деловни приеми.

Во склоп на хотелот работи и кафе бар со тераса, каде ќе можете да се релаксирате за време на Вашиот престој.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

h.demiri

Bevme na eden vikend, prviot den se nemase topla voda, im trebase 10 casa za da go sredat ovoj problem. Dorucekot e najobicen nisto posebno, Vo spa centarot nema peskiri i nekoja posebna soblekuvalna. morase da kupime banjarki po 120 den. Sobite imaat cuden miris, taka da bi mu dala maximum 3 svezdi... servisot, hranata i uslovite mora da se podobrat.

Член на Grouper од: 10-11-2019

sandra

Здраво, Ви благодариме што го споделивте вашето искуство. Вашата забелешка е пренесена до одговорното лице со цел да изврши проверка. Ве охрабруваме во иднина да не контактирате на support@grouper.mk со цел веднаш да реагираме во хотелот и да имате најдобар престој.

Член на Grouper од: 01-04-2019
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.