94% попуст на online курс за Makeup Artistry + сертификат од International Open Academy во вредност од 7378 ден. (119 €) по цена од 434 ден. (7 €)

Цена

434 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

94%

Заштеда

6944 ден.

Преостанато време

Купени: 4

Добивате

Online курс за Makeup Artistry + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.06.2022 до 31.10.2023
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива сертификат во PDF форма
 • Повеќе информации на е-маил [email protected]

За да започнете со курсот следете ги следниве насоки

 • За да започнете со курсот отворете го следниов ЛИНК
 • Пронајдете го курсот и кликнете на копчето Add to Cart
 • Кликнете на Check Out копчето
 • Регистрирај се 
 • Внесете го Grouper купонот во делот Voucher code
 • Кликнете на копчето Check Out и започнете со учење

Опис

A successful makeup artist can earn up to $100,000 per year and The Bureau of Labor Statistics states that the beauty industry is expected to grow 8% from 2018 to 2028 – faster than the national average. Whether you want to freelance at weddings, work in TV or cinema, work in a beauty salon, become a writer or even a YouTuber - the opportunities are enormous.

Makeup artistry is a fantastic and rewarding career where you get to make others look and feel beautiful and get paid to do so. And the best part is that you can easily adapt it to the lifestyle that best suits you.

If becoming a makeup artist is the career you've been dreaming about, then this course is the perfect foundation for you. Get hands-on skills that you can take immediately to the makeup table.

Learn professional makeup artistry with this comprehensive course. You'll develop a firm understanding of:

 • Face shapes
 • Skin tones
 • Facial Features (which are incredibly important for a makeup artist at any level)
 • Contouring makeup
 • Choosing eye makeup shades
 • Picking colors
 • How to accent, highlight, and enhance the face
 • Different types of products, tools, makeup brushes, and how to utilize them
 • Information on skin care routines and best practices will help you keep skin healthy and beautiful
 • How to build your makeup kit (for beginners and for advanced makeup artists)
 • Choose the right makeup for different occasions such as daytime, evening & parties

Повеќе информации за курсот може да прочитате ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.