91% попуст на онлајн курс Makeup Artist од Trendimi во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 558 ден. (9 €)

Цена

558 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

91%

Заштеда

5580 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс Makeup Artist 

*За ICOES дигитален сертификат се доплаќа 21.99€ или за Proof of Completition се доплаќа 12.99€

Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.03.2023 до 28.11.2023
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за Beauty Technician
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели. 
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • За ICOES дигитален сертификат се доплаќа 21.99€ или за Proof of Completition се доплаќа 12.99€
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Trendimi 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Јазици на кои можете да го следите курсот: шпански, италијански, кинески, англиски.
 • Курсот се изведува online.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил [email protected]

Опис

“View but her face, and in that little round you may observe a world of variety" - John Ford.

Did you know a successful makeup artist can earn up to $100,000 per year and that the expected market growth is 13%, with 83,300 jobs expected to open before 2022?

And the career opportunities are endless? Whether you want to freelance at weddings, work in TV or cinema, in a beauty salon, become a writer or even a YouTuber - the opportunities are enormous.

It's a fantastic and rewarding career where you get to make others look and feel beautiful - and get paid to do so. And the best part is that you can easily adapt it to the lifestyle that best suits you.

If becoming a makeup artist is the career you've been dreaming about, then this course is the perfect foundation for you.

Learn professional makeup artistry with this comprehensive course on makeup. You'll develop a firm understanding of:

 • Face shapes
 • Skin tones
 • Facial Features (which are incredibly important for a makeup artist at any level)
 • Contouring makeup
 • Choosing eye makeup shades
 • Picking colors
 • How to accent, highlight, and enhance the face
 • Different types of products, tools, makeup brushes, and how to utilize them
 • Information on skin care routines and best practices will help you keep skin healthy and beautiful
 • How to build your makeup kit (for beginners and for advanced makeup artists)
 • Choose the right makeup for different occasions such as daytime, evening & parties

Подетални информации за курсот прочитајте ОВДЕ

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.