91% попуст на онлајн курс за Makeup For The Everyday Woman + сертификат од Trendimi во вредност од 6138 ден. (99 eur) по цена од 558 ден. (9 eur)

Цена

558 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

91%

Заштеда

5580 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

 • 10 Herbert Street, Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  info@trendimi.com

Добивате

Онлајн курс за Makeup For The Everyday Woman + сертификат за успешно завршен курс

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.05.2019 до 31.10.2019
 • Курсот се изведува online на англиски јазик
 • Купонот е наменет за следење онлајн на курсот Makeup For The Everyday Woman
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели. 
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Trendimi 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Јазици на кои можете да го следите курсот: шпански, италијански, кинески, англиски.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Повеќе информации на е-маил info@trendimi.com

Опис

Контурирање на лицето? Совршено нашминкани  мачкини очи? Се чувствувате поразени од најновите модни трендови што неодамна ги прочитавте на блоговите и списанијата за убавина? Нови производи, нови техники и нов изглед - а вие сеуште се двоумите дали правилно ја нанесувате маскарата. Ние целосно ве разбираме! Секако, постојат безброј туторијали на интернет, но вам ви треба едноставна, секојдневна шминка и шминкање за почетници.

Не треба да сте професионални make - up артисти за да се забавувате со шминкање на вашата природна убавина, и нема причина да потрошите цело богатство на скапи производи. Ние се погриживме за сите минималисти, девојки во движење и оние кои сакаат да експериментираат со шминката, а не знаат од каде да почнат. Со овој курс ќе научите брзи, лесни и ефтини техники за шминкање.

Научете како да создадете беспрекорен природен изглед за преку ден и гламурзен стил за во вечерните часови. Овој курс нуди вежби кои можете да ги следите истовремено, но и да ги прегледате повторно, колку што вам ви е потребно додека ги совладате техниките на шминкање. Овој курс е совршен за сите жени кои немаат време за долги часови пред огледало, но сакаат да изгледаат убаво и модерно.

Во овој курс ќе научите:

 • Да се грижите за секој тип на кожа посебно, и создадете беспрекорна подлога за шминкање
 • Да ги обликувате вашите веѓи
 • Да изберете основа, текстура и боја кои одговараат на вашата кожа
 • Да користите коректор за да ги прекриете вашите флеки и недостатоци
 • Да создадете природен "no make -up" изглед совршен за секој ден
 • Да ја изберете совршената, за вас, палета на боја за очи, руменила и кармини
 • Да ги нашминкате и истакнете вашите очи, за секој облик на очите
 • Да создадете изглед совршен за на работа
 • Правилно да ги направите контурите и да го дефинирате вашето лице
 • Да создадете изглед на smoky eye и лажни трепки, за драматичен изглед
 • Да создадете гламурозен изглед инспириран од холивудските ѕвезди
 • Да создадете свој сет на производи за шминкање и добиете точни совети за нивно купување

За повеќе информации околу курсот килкнете ТУКА.

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.