Направете незаборавна атмосфера на уникатен начин! 61% попуст на 5 небесени лампиони со боја и форма по избор + бесплатна достава во вредност од 1550 ден. по цена од 600 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Направете незаборавна атмосфера на уникатен начин! 61% попуст на 5 небесени лампиони со боја и форма по избор + бесплатна достава во вредност од 1550 ден. по цена од 600 ден.

Цена

600 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,550 ден.

Попуст

61%

Заштеда

950 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 5

Бесплатна достава

Добивате

5 небесени лампиони во боја и форма по избор + бесплатна достава

- Достапни бои

 • Зелена
 • Корал
 • Виолетова
 • Светла розева
 • Темна розева
 • Портокалова
 • Жолта
 • Сина

- Достапни форми

 • Стандарден
 • Срце

* При нарачување на лампионите потребно е да ја наведете посакваната боја и форма на небесен лампион
* Достапноста на боите и формите се базира според принципот "Прв добиен e-mail, прв услжен"


Услови

 • Купонот може да се искористи од 11.01.2017 до 28.02.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Бесплатна достава!
 • По купувањето на купонот испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски).

Опис

Подарете магично доживување и многу љубов!

Небесните лампиони се одличен додаток и пријатно изненадување, кое ќе ја осветли вашата свадба, роденден, денот на заљубените или вашиот посебен ден и ќе го направи магичен и незаборавен.
По старата кинеска легенда, најголемиот кинески генерал и стратег Zhuge Liang, за прв пат ги употребил во II век како средство за сигнализација. Подоцна се менува употребата и хартиените оризови балони почнуваат да се користат на фестивалите како извор на веселба и среќа. Со тоа се здобиваат со симболична вредност и стануваат важен дел од азиската култура, а земаат се поголем замав и во Америка и Европа.
Во Тајланд лампионите се пуштаат масовно на фестивалот за Khom Loy и додека тие слободно одлетуваат кон небото се верува дека со нив одлетуваат и сите ваши грижи и проблеми.
Во будистичките храмови пак се смета дека доколку подарите ваков лампион, за возврат добивате просветлување бидејќи од огнот кој го движи лампионот ја претставува мудроста која го движи човекот.

Приредете им незаборавно изненадување на оние кои ви значат! 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.