За здрави коски и заби на вашите најмили! 33% попуст на пакет од 3 пакувања Mami Gummy™ (Calcium + Vitamin D) + бесплатна достава од SA Infinity Europe во вредност од 1470 ден. по цена од 990 ден.

Цена

990 ден.

Вредност

1470 ден.

Попуст

33%

Заштеда

480 ден.

Преостанато време

 • Ул. Елисие Поповски 10/21 Скопје

  Одведи ме таму

  078 390 823

  sales.sainfinity@gmail.com

Добивате

Пакет од 3 пакувања (x60 парчиња) пектински мечиња со калциум и витамин Д + бесплатна достава
*Повеќе информации за производот прочитајте во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.06.2021 до 30.07.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • По купување на купонот испратете ги следните податоци на e-mail sales.sainfinity@gmail.com: име, презиме, адреса, телефонски број како и кодовите од купонот
 • Доставата е бесплатна и се врши во рок од 4-5 дена по процесирањето на нарачката 
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок, средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Опис

Информации за производот:

 • Направени од пектин кој има текстура и вкус сличен на бонбоните, во форма на мече
 • Пектинот потекнува од кора од цитруси, обезбедувајќи природен извор на влакна
 • Лесно се раствора не предизвикувајќи проблеми со забите
 • Бидејќи пектинот е природна и здрава состојка, погоден е за деца и возрасни
 • Придонесува за раст и мускулна формација
 • Придонесува за здрави коски и силни заби
 • Придонесува за правилно држење на телото и здрав скелетен систем
 • Интересен за деца, како и за возрасни, кои не сакаат апчиња
 • Лесно се апсорбира
 • Прекрасен вкус на милкшејк од јагода
 • 100% вегетаријански
 • Без желатин
 • Халал производ

Употреба: Како додаток во исхраната, децата треба да земаат 2-3 парчиња дневно или како што е препорачано од лекар.
Складирање: Да се чува на ладно и суво место под 25ºC. 
Предупредувања: Не е погоден за деца под 3 години. Може да претставува опасност од гушење.

За компанијата

SA INFINITY Europe е фармацевтска компанија, која ги исполнува условите на СЗО-ГМП утврдени во Директивата 94/2003 на Европската заедница.

Основната дејност на SA INFINITY Europe е развој и производство на додатоци на храна и сите дозирани форми на брендирана генеричка медицина во генеричкото поле, што ги исполнува истите строги барања за квалитет на производите од оригиналот. Нашите строги процеси во секоја фаза, помагаат да се осигура дека секоја група е во согласност со следната. Ние го вклучуваме нашиот тим за регулирање на лекови за време на фазата на истражување и развој, за да се осигуриме дека регулаторните аспекти се разгледуваат од самиот почеток, така што регистрацијата тече без проблеми.

SA INFINITY Europe континуирано инвестира во истражување и развој. Ние тесно соработуваме со универзитети и реномирани институти, што гарантира дека нашите клиенти имаат корист од најновите научни достигнувања и техники. Нашите регулаторни експерти се вклучени во фазата на истражување и развој од самиот почеток, осигурувајќи се дека процесите за развој и регистрација течат брзо и ефикасно, така што нашите клиенти можат брзо да ги пласираат новите производи на пазарот. Инспирирани од вербата за промена на светот и зајакнување на општествата, ние во SA INFINITY Europe се обидуваме да влијаеме на фармацевтската индустрија преку производство на производи со висок квалитет и испорака на иновативни решенија и технологија во повеќе од 40 земји ширум светот во последните 5 години. Го ставаме квалитетот како врвна мерка што упатува на нашите операции и перформанси.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.