Остани здрав! Грижа за женското здравје! 32% попуст на мамографија или ехо на дојка во ПЗУ Мед-х дијагностика

img

Цена од

1700 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2500 ден.

Попуст

32%

Заштеда

800 ден.

Купени: 3

 • Иван Хаџиниколов 155, Drachevo, North Macedonia

  Одведи ме таму

  076 344 343

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

Ехо на дојка 2,500 ден. 1,700 ден.
Мамографија 2,500 ден. 1,700 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.05.2023 до 30.06.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Мамографијата претставува испитување  на дојките со снимање кое користи рентген зраци. Се користи за откривање и оценка на промени во дојките. Најчесто се користи за откривање на рак кај жени кои немаат симптоми и ова се нарекува СКРИНИНГ МАМОГРАФИЈА. Исто така мамографијата се користи и кај жени кои имаат симптоми од дојките, како палпабилна грутка, болка, исцедок од брадавицата или имаат сoмнителна промена која се гледа на скрининг мамографијата и ова се нарекува ДИЈАГНОСТИЧКА МАМОГРАФИЈА.

Ехо на дојка е основна дијагоностичка метода која се применува како превентивен преглед за рано откривање на карцином на градата. Секоја жена над 45 години е должна да има годишен контролен преглед на дојки кој покрај еџо преглед вклучува контролна мамографија. Со Ехо на дојка  се гледа мамарното ( жлезденото) ткиво и дали постојат цисти или други паталошки промени. Сондата располага со колор доплер кој што детектира васкуларизација внатре во цистичните промени на дојката. Постои можност за пункција на дојката со циталошка дијагноза.

За компанијата

Историја на поликлиниката Дијагностичкиот центар Мед – Х официјално започнува со работа од 28.08.2010 година.

Најпрвин почнавме со рентген и ехо дијагностика, а потоа во 2011 година се проширивме со компјутерска томографија од отворен тип.
Од 2012 година почнуваме со MRi дијагностика и мамографија. Во 2013 година го отворивме центарот за болка и физикална терапија и прераснавме во поликлиника и центар за болка. Но тука не застана нашето проширување и во 2015 година ја збогативме нашата поликлиника со интернист кардиолог. Во 2020 година отворивме консултантска амбуланта за неврохирургија. Нема да застанеме овде туку имаме нови проекти кои сакаме да ги реализираме за да го направиме животот на сите подолг и полесен.

Секојдневно работиме за да го задржиме приматот на лидери во услугите во приватното здравство во регионот. Но, и да се унапредува нивото на здравствените услуги и целокупниот здравствен систем. Професионалноста во работата на персоналот е синоним на работната култура, која создава институција вредна за почит, затоа што е чекор напред од останатите.

Секој пациент е во центарот на нашето внимание. Прецизните резултати, нивното лекување, задоволните пациенти и грижата е суштината на сите наши активности. Таа продолжува и по напуштањето на поликлиниката од страна на пациентот. Градиме пријателство со пациентите и тоа е наша и нивна најголема придобивка, која ја оддржуваме во овие години, затоа што решавањето на здравствените предизвици се наша цел.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.