97% попуст на онлајн курс за Beauty Therapy Training: Manicure & Pedicure од Alpha Academy во вредност од 22 258 ден. (359€) по цена од 558 ден. (9€)

Цена

558 ден.

Вредност

22258 ден.

Попуст

97%

Заштеда

21700 ден.

Добивате

Онлајн курс за Beauty Therapy Training: Manicure & Pedicure + завршен испит

  • Времетраење: 3 часа и 55 мин.

*Со купен купон за овој курс добивате специјален код кој гласи: ALP20D за дополнителен 20% попуст на акредитиран сертификат во PDF или Hardcopy

Услови

  • Купонот може да се искористи од 16.10.2019 до 16.11.2019
  • Курсот се изведува online и на англиски јазик
  • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 3 месеци од активацијата на кодот
  • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА.
  • Сертификатот не е вклучен во цената и се доплаќа £19 за PDF формат (оргинална принт копија: £29 за испраќање по пошта: £39)
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Во овој курс ќе ја совладате уметноста на маникир и педикир. Процесот е прикажан чекор по чекор и ве упатува да вежбате за пополнување на ноктите, клипинг на ноктите, масажа на рацете, полирање на ноктите, третман на педикир и активности за отстранување на тврда кожа, за да ви помогне да ја совладате уметноста на овие терапии за убавина. Исто така, ви понуди многу совети и техники за да може да се истакнете со вашите вештини за да станете најдобри во овој бизнис.

Преку овој курс ќе ги научите основите на Beauty Therapy Training: Manicure & Pedicure и за неколку денови ќе можете да поченете самостојно да работите во програмата.

Повеќе за курсот можете да прочитате ТУКА.

Курсот нуди 12 месечен пристап.

На крајот на курсот следи тест со прашања со повеќе одговори. Веднаш по решавањето на тестот ќе ги знаете резултатите. По завршувањето на тестот можете да купите акредитиран сертификат во PDF формат по цена од £19 или оргинална принт копија за £29 со испраќање по пошта за £39.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.