Летно уживање во Банско (28.05-08.09.2019)! 45% попуст на пакет од 2, 3, 4 или 5 All Inclusive ноќевања или ноќевања со појадок и вечера + користење на СПА центар во Hotel Maria Antoaneta 4*

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

4526 ден.

Попуст

45%

Заштеда

2046 ден.

Купени: 8

 • District Stragite, Stragite str, N8, 2770 Bansko

  Одведи ме таму

  +359 885999929

  reservations@maria-antoaneta.com

Добивате

Понудата е по лице и вклучува пакет ноќевања по избор:

Опции на понудата:

2 HB ноќевања + СПА 4,526 ден. (73 еур)
2,480 ден. (40 еур)
3 HB ноќевања + СПА 6,758 ден. (109 еур)
3,720 ден. (60 еур)
4 HB ноќевања + СПА 8,990 ден. (145 еур)
4,959 ден. (80 еур)
5 HB ноќевања + СПА 11,284 ден. (182 еур)
6,200 ден. (100 еур)
2 All Inclusive ноќевања + СПА 5,642 ден. (91 еур)
3,100 ден. (50 еур)
3 All Inclusive ноќевања + СПА 8,432 ден. (136 еур)
4,650 ден. (75 еур)
4 All Inclusive ноќевања + СПА 11,284 ден. (182 еур)
6,200 ден. (100 еур)
5 All Inclusive ноќевања + СПА 14,074 ден. (227 еур)
7,750 ден. (125 еур)

Во цената е вклучено:

 • Користење на СПА центарот
 • Парна бања
 • Отворен надворешен базен
 • Фитнес
 • Интернет 
 • Паркинг

*Доколку одберете пакет од 5 ноќевања ќе добиете 6то ноќевање гратис според избраниот пакет

*Во периодот на престој имате можност да присуствувате на Банско Балкан Фест каде ќе настапуваат Цеца и Саша Матич (Место на одржување: градски стадион Свети Петар; Влез: бесплатен; Почеток: 19:00ч.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 28.05.2019 до 08.09.2019
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Сместувањето е во двокреветна соба, студио или апартман, во зависност од бројот на посетители и при максимална исполнетост на капацитетот на собата
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Доплати:
 • За прво дете до 5.99 години сместувањето е бесплатно
 • За дете од 6 до 11.99 год. на дополнителен кревет за едно ноќевање се доплаќа 50% од цената на пакетот
 • За дете од 0 до 11.99 години на редовен кревет не се добива намалување 
 • За возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 70% од цената на пакетот
 • За еднинечна соба се доплаќа 16 евра (992 ден.) на база НВ и 20 евра (1240 ден.) на база All Inclusive 
 • За домашно милениче се доплаќа 5 евра на ден (310 ден.)
 • За изнајмување на СПА пешкир се доплаќа 2,5 евра (со депозит од 10 евра)
 • За изнајмување на СПА бањарка се доплаќа 5 евра (со депозит од 15 евра)
 • Бабешко креветче се доплаќа 2,5 евра на ден
 • За VIP зоната на внатрешниот базен се доплаќа - 5 евра по лице на ден (со вклучени пијалоци до 5 евра)
 • Слободни паркинг места до исполнување на слободните капацитети
 • Пријавувањето во хотелот е од 14 ч, а одјавувањето до 12 ч.
 • Според правилата на хотелот не е дозволено изнесување на пешкирите од собите за нивно користење од СПА центарот.
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој.
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.

Опис

Во периодот на престој имате можност да присуствувате на Банско Балкан Фест каде ќе настапуваат Цеца и Саша Матич (место на одржување: градски стадион Свети Петар; влез: слободен; почеток: 19:00ч.

All Inclusive програма

 • Појадок: 08:00 – 10:00 шведска маса или сет мени + кафе, чај, сок
 • Ручек: 12:30 – 14:00 шведска маса или сет мени + кафе, чај, сок, пиво, бело и црвено наливно вино, бугарски алкохолни пијалоци - ракија, водка
 • Вечера: 19:30 – 21:00 шведска маса или сет мени + сок, пиво, бело и црвено наливно вино, бугарски алкохолни пијалоци - ракија, водка

*All Inclusive програмата може да се користи само во ресторанот. Изнесување на храна, пијалоци и прибор подлежи на санкции според редоследот на хотелот.

*Напомена: Доколу во хотелот има помалку од 30 гости, оброците се според сет менито на хотелот

НВ Програма

 • Појадок: 08:00 – 10:00 шведска маса или сет мени + кафе, чај, сок
 • Вечера: 19:30 – 21:00 шведска маса или сет мени + сок, пиво, бело и црвено наливно вино

Капацитети на сместувањата

 • Двокреветна соба - 2 кревети 
 • Студио 2 кревети + 1 дополнителен лежај (1,10м )
 • Еднособен апартман 2 + 2 - 2 кревети + дополнителен лежај (1,50 м) за трето и четврто лице
 • Двособен апартман 4+2 - 4 кревети + дополнителен лежај (1,50 м) за пети и шести човек

Хотелот Maria-Antoaneta Residence 4* е прекрасен хотел со три ѕвезди на одлична локација во срцето на живописното Банско. Хотелот е идеален избор за фамилијарен одмор, скијање или пак романтичен викенд за двајца, во секој период од годината.

Хотелот нуди импресивна глетка кон Пирин планина. При прокетирањето на овој објект се внимавало на тоа секој прозорец и секоја тераса да претставува величенствена панорама кон планината. Хотелот располага со Спа центар – внатрешен базен, 2 сауни, парна бања, фитнес и масажен центар.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.