Уживајте во Банско (10.04 - 20.12.2018 )! 30% попуст на пакет од 2, 3, 4 или 5 ноќевања на база All Inclusive Light или со појадок и вечера по избор + користење на СПА центар во Hotel Maria Antoaneta 4*

РАСПРОДАДЕНО

Уживајте во Банско (10.04 - 20.12.2018 )! 30% попуст на пакет од 2, 3, 4 или 5 ноќевања на база All Inclusive Light или со појадок и вечера по избор + користење на СПА центар во Hotel Maria Antoaneta 4*

Цена

2,480 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,543 ден.

Попуст

30%

Заштеда

1,063 ден.

Купени : 9

 • District Stragite, Stragite str, N8, 2770 Bansko Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • +359 888 936 966

 • reservations@maria-antoaneta.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00
 • District Stragite, Stragite str, N8, 2770 Bansko Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • Одведи ме таму

 • +359 885999929

Добивате

Понудата е по лице и вклучува пакет ноќевања по избор:

All Inclusive Light

 • 2 ноќевања , цена: 4428 ден. (71 еур.) 3100 ден. (50 еур.)
 • 3 ноќевања, цена: 6643 ден. (107 еур.) 4650 ден. (75 еур.)
 • 4 ноќевања, цена: 8857 ден. (143 еур.) 6200 ден. (100 еур.)
 • 5 ноќевања, цена: 11 071 ден. (178 еур.) 7750 ден. (125 еур.)

HB (ноќевање со појадок и вечера)

 • 2 HB ноќевања , цена: 3543 ден. (57 еур.) 2480 ден. (40 еур.)
 • 3 HB ноќевања , цена: 5314 ден. (86 еур.) 3720 ден. (60 еур.)
 • 4 HB ноќевања , цена: 7086 ден. (114 еур.) 4960 ден. (80 еур.)
 • 5 HB ноќевања , цена: 8857 ден. (143 еур.) 6200 ден. (100 еур.)

Во цената е вклучено:

 • Користење на СПА центарот
 • Парна бања
 • Отворен надворешен базен
 • Фитнес
 • Интернет 
 • Паркинг

* При престој од 5 ноќевања 6-тото ноќевање го добивате гратис


Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.04.2018 до 20.12.2018
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Сместувањето е во двокреветна соба, студио или апартман, во зависност од бројот на посетители и при максимална исполнетост на капацитетот на собата
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Доколку престојувате 5 ноќевања добивате едно ноќевање гратис
 • Доплати:
 • За прво дете до 5.99 години сместувањето е бесплатно
 • За прво дете до 5.99 год.се доплаќа 30% од цената на пакетот
 • За дете од 6 до11.99 год. на дополнителен кревет за едно ноќевање се доплаќа 50% од цената на пакетот
 • За дете од 0 до 11.99 години на редовен кревет не се добива намалување 
 • За возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 70% од цената на пакетот
 • За еднинечна соба се доплаќа 16 евра (992 ден.) на база НВ и 20 евра (1240 ден.) на база All Inclusive Light
 • За апартман се доплаќа 10 евра од вечер
 • За домашно милениче се доплаќа 5 евра на ден (310 ден.)
 • За изнајмување на СПА пешкир се доплаќа 3 евра (со депозит од 10 евра)
 • За изнајмување на СПА бањарка се доплаќа 5 евра (со депозит од 15 евра)
 • Бабешко креветче се доплаќа 3 евра на ден
 • За VIP зоната на внатрешниот базен се доплаќа - 5 евра по лице на ден (со вклучени пилаоци до 5 евра)
 • Слободни паркинг места до исполнување на слободните капацитети
 • Пријавувањето во хотелот е од 14 ч, а одјавувањето до 12 ч.
 • Според правилата на хотелот не е дозволено изнесување на пешкирите од собите за нивно користење од СПА центарот.
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој.
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.

Опис

Хотелот Maria-Antoaneta Residence 4* е прекрасен хотел со три ѕвезди на одлична локација во срцето на живописното Банско. Хотелот е идеален избор за фамилијарен одмор, скијање или пак романтичен викенд за двајца, во секој период од годината.

Хотелот нуди импресивна глетка кон Пирин планина. При прокетирањето на овој објект се внимавало на тоа секој прозорец и секоја тераса да претставува величенствена панорама кон планината. Хотелот располага со Спа центар – внатрешен базен, 2 сауни, парна бања, фитнес и масажен центар.

All Inclusive програма

 • Појадок: 08:00 – 10:00 шведска маса или сет мени + кафе, чај, сок
 • Ручек: 12:30 – 14:00 шведска маса или сет мени + кафе, чај, сок, пиво, бело и црвено наливно вино, бугарски алкохолни пијалоци - ракија, водка
 • Вечера: 19:30 – 21:00 шведска маса или сет мени + сок, пиво, бело и црвено наливно вино, бугарски алкохолни пијалоци - ракија, водка

*All Inclusive програмата може да се користи само во ресторанот. Изнесување на храна, пијалоци и прибор подлежи на санкции според редоследот на хотелот.

НВ Програма

 • Појадок: 08:00 – 10:00 шведска маса или сет мени + кафе, чај, сок
 • Вечера: 19:30 – 21:00 шведска маса или сет мени + сок, пиво, бело и црвено наливно вино
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ