Празничен релакс за Велигден во Банско (16.04 - 21.04.2020)! До 22% попуст на пакет од 2 или 3 ноќевања со појадок и вечера или на база All Inclusive Light + користење на СПА центар во Hotel Maria Antoaneta 4*

Цена од

3410 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

4340 ден.

Попуст

21%

Заштеда

930 ден.

Преостанато време

 • District Stragite, Stragite str, N8, 2770 Bansko

  Одведи ме таму

  +359 885999929

  reservations@maria-antoaneta.com

Добивате

Понудата е по лице и вклучува пакет ноќевања по избор

Опции на понудата:

2 HB+ ноќевања 4,340 ден. (70 еур)
3,410 ден. (55 еур)
3 HB+ ноќевања 4,960 ден. (80 еур)
4,030 ден. (65 еур)
2 All Inclusive ноќевања 5,580 ден. (90 еур)
4,650 ден. (75 еур)
3 All Inclusive ноќевања 6,820 ден. (110 еур)
5,332 ден. (86 еур)

Во цената е вклучено:

 • 2/3 HB+/All Inc. ноќевање во двокреветна соба, студио или апартман (при максимална исполнетост на капацитетот на собата)
 • Користење на СПА центарот (сауна, парна бања, внатрешен затоплен базен)
 • Фитнес
 • Интернет 
 • Паркинг

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.04.2020 до 21.04.2020
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Сместувањето е во двокреветна соба, студио или апартман, во зависност од бројот на посетители и при максимална исполнетост на капацитетот на собата
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Доплати:
 • За прво дете до 5.99 години сместувањето е бесплатно
 • За второ и трето дете до 5.99 год.се доплаќа 30% од цената на пакетот
 • За дете од 6 до 11.99 год. на дополнителен кревет за едно ноќевање се доплаќа 50% од цената на пакетот
 • За дете од 0 до 11.99 години на редовен кревет не се добива намалување 
 • За возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 70% од цената на пакетот
 • За еднинечна соба се доплаќа 20 € на база НВ и 25 € за All Inc. ноќевање
 • За апартман се доплаќа 10 еур на ден. (при минимум 2 лица)
 • За двособен апартман се доплаќа 20 еур на ден. (при минимум 4 лица)
 • За домашно милениче се доплаќа 5 евра на ден
 • За изнајмување на СПА пешкир се доплаќа 3 евра (со депозит од 10 евра)
 • За изнајмување на СПА бањарка се доплаќа 5 евра (со депозит од 15 евра)
 • Бабешко креветче се доплаќа 3 евра на ден
 • За VIP зоната на внатрешниот базен се доплаќа - 5 евра по лице на ден (со вклучени пијалоци до 5 евра)
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Слободни паркинг места до исполнување на слободните капацитети
 • Пријавувањето во хотелот е од 14 ч, а одјавувањето до 12 ч.
 • Според правилата на хотелот не е дозволено изнесување на пешкирите од собите за нивно користење од СПА центарот.
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој.
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.

Опис

Хотелот Maria-Antoaneta Residence 4* е прекрасен хотел со четири ѕвезди на одлична локација во срцето на живописното Банско. Хотелот е идеален избор за фамилијарен одмор, скијање или пак романтичен викенд за двајца, во секој период од годината.

Хотелот нуди импресивна глетка кон Пирин планина. При прокетирањето на овој објект се внимавало на тоа секој прозорец и секоја тераса да претставува величенствена панорама кон планината. Хотелот располага со Спа центар – внатрешен базен, 2 сауни, парна бања, фитнес и масажен центар.

НВ+ Програма

 • Појадок: 08:00 – 10:00 шведска маса или сет мени + кафе, чај, сок
 • Вечера: 19:30 – 21:00 шведска маса или сет мени + сок, пиво, бело и црвено наливно вино

All Inclusive програма

 • Појадок: 08:00 – 10:00 шведска маса или сет мени + кафе, чај, сок
 • Ручек: 12:30 – 14:00 шведска маса или сет мени + кафе, чај, сок, пиво, бело и црвено наливно вино, бугарски алкохолни пијалоци - ракија, водка. 
 • Вечера: 19:30 – 21:00 шведска маса или сет мени + сок, пиво, бело и црвено наливно вино, бугарски алкохолни пијалоци - ракија, водка

*На 19.04.2020 год. - Традиционален Велигденски ручек

*All Inclusive програмата може да се користи само во ресторанот. Изнесување на храна, пијалоци и прибор подлежи на санкции според редоследот на хотелот.

*Напомена: Доколу во хотелот има помалку од 30 гости, оброците се според сет менито на хотелот

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.