Одмор на Халкидики (Јули-Август)! До 24% попуст на ноќевање за две, три или четири лица во Maria Kargas Guest House, Ormos Panagia, Sithonia

img

Цена од

3286 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

4340 ден.

Попуст

24%

Заштеда

1054 ден.

Преостанато време

Купени: 6

 • Ormos Panagias

  Одведи ме таму

  +30 2310 512032

  info@velastours.gr

Добивате

Понудата се однесува за ноќевањe за број на лица и сместување по избор

Опции на понудата:

Ноќевање за 2 возрасни лица (двокреветна соба) 4,340 ден. (70 еур)
3,286 ден. (53 еур)
Ноќевање за 3 возрасни лица (трокреветна соба) 4,650 ден. (75 еур)
3,596 ден. (58 еур)
Ноќевање за 4 возрасни лица (четирикреветна соба) 4,960 ден. (80 еур)
4,278 ден. (69 еур)

*Потребно е да престојувате минимум 3 ноќевања

*1 купон важи за едно ноќевање, потребно е да купите онолку ваучери колку што ќе престојувате

*ДДВ и данокот се вклучени во цената

* Закажи PCR тест по специјална промотивна цена веднаш (Клиника Жан Митрев) - TУКА

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.07.2021 до 31.08.2021
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за на e-mail info@velastours.gr за слободни термини. Во барањето наведете за кој период барате резервација, за колку лица и за кој тип на сместување
 • Предрезервацијата на собата пред купување на ваучерот трае неколку часа
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата со REPLY во разговорот во кој сте комуницирале. Наведете го името и презимето на оној кој треба да гласи резервацијата. 
 • При резервацијата задолжително наведете ако имате деца кои ќе престојуваат, колку и на која возраст
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Потребно е да престојувате минимум 3 ноќевања
 • 1 купон важи за едно ноќевање, потребно е да купите онолку ваучери колку што ќе престојувате
 • Потребно е да го прикажете испечатен купонот по пристигнувањето во хотелот
 • За деца до 3 год. сместувањето е бесплатно
 • Данокот за сместување не е вклучен во цената и истиот чини 0,5 € по соба за една ноќ и треба да се плати директно во хотелот по пристигнувањето
 • Потребна е електронска пријава на сајтот https://travel.gov.gr/#/ пред патување, прочитајте повеќе ТУКА
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат
 • Патувањето се реализира во склоп на тековните протокли за патување. Согласно временскиот период може да подлежи на нови протоколи за патување и промени кои ќе биде потребно да се почитуваат.

Опис

Во прекрасните предели и преубавиот залив Ormos Panagias, само 7 милји од Никити и 4 километри од Aghios Nikolaos  е лоцирана Maria Karga`s Guest House, комплекс од 19 високо опремени апартмани, барови, скара.

Преубавите плажи со смарагдна боја на водата имаат лесен пристап. Плажите ќе ги задоволат барањата и очекувањата на сите посетители кои сакаат романтичен или мирен одмор. Првата плажа е оддалечена само 100 метри од студијата.

Втората плажа е познатата Trani Ammouda и е погодна за фамилии со мали деца бидејќи е на само 10 мин. пешачење или пак 2 мин. со автомобил.

Третата плажа е наменета за младата популација, опремена е со барови и кафулиња, на оддалеченост од студијата на 2 километри. Во радиус од 10 километри има многу плажи кои можете да ги посетите и да уживате во нивната убавина.

Ormos Panagias го добива своето име според црквата во Panagia која датира од времето на Византиското царство. Црквата била реконструирана во 1970 година. Претходната црква била дело од 19тиот век, изградена на темелите на црква која датира од уште постар период.

VELAS TOURS Ltd. Travel & Tour Operator е компанија лоциранa во северна Грција, и ги нуди своите сервиси во текот на изминатите декади на туристичките оператори од земјите низ Источна и Западна Европа.

Нашето искуство (35 години) ги прави нашите аранжмани непобедливи, и во цените и во услугата, со најдобрата релација помеѓу факторите кои предизвикуваат целосно задоволство кај клиентот. Исто така нудиме и специјални понуди за студенстки групи.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.