50% попуст на третман по избор: еден третман или пакет од 10 третмани на термомасажен кревет од Алексејов Физикална

РАСПРОДАДЕНО

50% попуст на третман по избор: еден третман или пакет од 10 третмани на термомасажен кревет од Алексејов Физикална

Цена

150 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

300 ден.

Попуст

50%

Заштеда

150 ден.

Купени : 5

 • Ул. Пандил Шишков бр. 2-1/11 Скопје

 • 077 695 106

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00h - 20:00h

Добивате

Третман на термомасажен кревет по избор:

 • 1 третман, цена: 300 ден. 150 ден.
 • 10 третмани, цена: 3000 ден. 1200 ден.

*Времетраење на еден третман е 30 минути


Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.11.2018 до 20.01.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација!
 • Важи и за мажи и за жени

Опис

Најдобар третман кое вашето тело го заслужува!

Третманите со термомасажниот кревет веќе се во употреба низ целиот свет од едноставна причина, бидејќи термомасажниот кревет навистина функционира, и во главно, може да почуствувате подобрување веднаш по првиот третман. Секојдневно користење на термомасажниот кревет ќе ги намали или тотално ќе ги отстрани здраствените проблеми кој ве оптеретуваат со години.

Како функционира Термомасажниот кревет?

Термомасажниот кревет функционира во неколку принципи:

 • Масажата ги опушта мускулите и тетивите околу кичмата со што го ослободува притисокот на кичмениот столб и ја поставува кичмата во нејзината правилна положба. Масажата ги зацврстува мускулите и лигаментите, ја зголемува нивната еластичност и ве прави што помалку подлежни на повреди и болки. Масажата го забрзува крвотокот и лимфниот проток, ја подобрува функцијата на органите со што го забрзува метаболизмот и го зајакнува имунитетот. Акупресурата е јапонска терапевтска метода која овозможува рамнотежа и проток на енергија во телото. Проекторот врши акупресура на пет енергетски канали кој се наоѓаат на кичмата, со што ослободуваат од болки и низа симптоми.

Термомасажниот кревет исто така се употребува при р'бетни заболувања како што се дискусхернија, сколиоза, спондилоза, ишијалгија.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ