- 39%

39% попуст на масажер за грб од Супер Орто

8700 ден.

5300 ден.

Преостанато време

Остануваат:

1
 • Јадранска Магистрала бр. 71Б (Визбегово)

  Одведи ме таму

  070215994

  info@superortho.com.mk

Добивате

Mасажер за грб

 • Гаранција: 1 година

Опис

Здраво задоволство на начин кој ве релаксира и ослободува од стрес!
Направете го вашиот остаток од денот корисен, пријатен и квалитетен
Искористете ги сите нешта што ви ги подарила природата и ви ги понудила технологијата. Секогаш имаме се што ни е потребно, само треба да станеме свесни за тоа, порано, за да имаме подобра и поздрава иднина, да можеме самите да се грижиме за себе, и во поодминатите години од животот, да си олесниме на себе си, а со тоа и на другите околу нас 

Шиатсу масажерот дизајниран по најсовремена технологија нуди длабинска масажа, овозможува ревитализација и зголемена удобност во вашата омилена фотелја. Масажните топки распоредени по должината на целиот рбет ги третираат виталните точки со помош на шиатсу техниката која овозможува ротациона масажа и е исклучиво  делотворна. Масажата која ја нуди е загарантирано релаксирачка уште на самиот почеток. Топлинската терапија со помош на инфрацрвените зраци придонесуваат за дополнително опуштање и проток на енергија.Седечкиот дел има вибрациона масажа за лимфна дренажа и подобрување на циркулацијата. Регулирањето на интензитетот на масажата како и менувањето на насоката на масажата придонесуваат за уште поефикасна масажа.

 • Масажата ги опушта мускулите и тетивите  со што го ослободува притисокот и вкочанетоста. Масажата ги зацврстува мускулите,  ја зголемува нивната еластичност и ве прави што помалку подлежни на повреди и болки. Масажата го забрзува крвотокот и лимфниот проток,  го забрзува метаболизмот и го зајакнува имунитетот. Ефикасно ги намалува болките и притисокот.  Го намалува стресот и заморот.
  Топлинската терапија  е техника која се користи во традиционалната медицина. Специјално дизајнираните масажни глави водат до стимулација и забрзување на протокот на крвта. Со тоа, овозможува подобрување на протокот на енергија и намалување на мускулната напнатост.

Главни придобивки од Шиатсу Масажерот:

 • Опоравок од замор
 • Ослободува мускулна напнатост
 • Подобрување на циркулацијата
 • Подобрување на сонот
 • Ослободување од стресот
 • Релаксирање и опуштање
 • Забрзување на метаболизбот
 • Зголемување на флексибиност
 • Помалку подлежни на повреди

УСЛОВИ

 • Купонот може да се искористи од 08.11.2019 до 08.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производите можете да ги подигнете од продавницата на Super Ortho (С.Ц Борис Трајковски, од страна на лизгалиштето, од пон. - пет. од 09:00 до 20:00 часот, тел. 02/30 95 002) или пак да ви биде доставен
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 08.11.2019 до 08.12.2019
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.