42 ја следат оваа компанија


- 15%

Масажер за нозе + 1 година гаранција

8900 ден.

7590 ден.

Преостанато време

Катeгории:

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • Чекорете самоуверено со здрави и одморени нозе: Масажерот нуди длабоко нервно опуштање и забрзување на циркулацијата што е основа за секакво понатамошно подобрување во организмот
 • Најсовремена терапевтска масажа на стапала: Странично поставените перничиња даваат посебно чувство на релаксација. Ролерите поставени во долниот дел ја зголемуват флексибилноста на стапалата и ги прави помалку подлежни на повреди
 • Рефлексолошка масажа: На стапалото се сконцентрирани голем број на нервни завршетоци. Со нивна масажа се стимулираат други делови на телото и придобивките се незаменливи кога станува збор за човековото здравје. Рефлексотерапијата е една од најстарите и најделотворните масажни техники
 • Идеално решение за Вашите уморни стапала! Заштедете време и пари и уживајте во моќната масажа која ја нуди овој масажер: Луѓето ширум светот се едуцираат за придобивките на масажата како природна терапија и моќно оружје во превенција на разни болести, подобрување на животниот баланс и постигнување на здравствените цели. Стапалата имаат значајна улога во статиката и динамиката на човековото тело. На нив се сконцентрирани голем број на нервни завршетоци кои имаат главна улога во нервниот систем на телото
 • Со масажата која ја нуди овој масажер може да си овозможите терапија на стапалото која делува позитивно во зависност од здравствените симптоми
 • Болки во грбот. Со масажата се стимулира крвната циркулација и се ослободува болката од рамењата и грбот.
 • Cervical acid. Доколку чуствувате болки во вратот масажата ефикасно ќе ве ослободи од болката во вратот пропратена со болка во рамениците.
 • Болка во стомакот. Доколку чувствувате абнормална стомачна болка по кратко време ќе осетите намалување на стомачната болка, тегоби, гастритис и слично.
 • Замор. Масажата на акупунктурните точки ги координира нервните рефлекси, ендокрината жлезда, ја стимулира крвната циркулација, ослободувајќи од тензија во мускулите и истоштеност.
 • Проблеми со крвен притисок. Масажата овозможува смалување на покачениот крвен притисок, но исто така и го покачува притисокот кај оние што имаат низок крвен притисок.
 • Ослободува од проблеми со гастроинтестиналниот тракт. Масирањето обезбедува постепено регулирање на метаболизмот и избегнување на проблемите предизвикани од зараза на стомакот, го штити црниот дроп, бубрегот и другите органи.
 • Слабеење. Со масажата ефикасно се нормализира дигестивниот систем и се постигнува ефект на слабеење.
 • Детоксикација. Со масирањето се стимулираат бубрезите и лимфните жлезди со што се постигнува детоксикација на организмот. Во внатрешноста на предниот дел на петата се точките за стимулација на мочниот меур, во средината се горните лимфни јазли додека пак во внатрешноста на палецот на стапалото долните лимфни јазли.
 • Недоволно спиење. Со масирање се поттикнува циркулацијата на крвта, се ослободува од стрес и на тој начин се подобрува спиењето.
 • Проблеми со циркулација. Со масирањето на акупунктурните точки се делува на респираторните области, се поттикнува крвната циркулација, се подобрува рамнотежата во организмот. Исто така се делува превентивно да не дојде до проблеми со циркулацијата и студенило.
 • Прекумерен притисок. Како резултат на секојдневните активности понекогаш заслабува функцијата на мозокот и телото чувствува зголемен притисок, тогаш големиот прст на стапалото е крут. Со негова масажа станува мек и неговата главна функција е стимулирање на хипофизната жлезда која овозможува рамнотежа во лачењето на хормони, ја регулира функцијата на централниот нервен систем, ослободува од депресија и овозможува релаксација на организмот.
 • Синдром на менопауза. Со масирањето на следните акупунктурни точки се олеснува процесот на менопауза подобрувајќи ги функциите на хипофизната жлезда и намалување на симптомите со цел да се постигне олеснување во овој период.
 • Нередовен менструален циклус. Нередовниот менструален циклус може да има повеќе последици врз организмот. Со масирањето на глуждот странично се подобрува оваријалната функција на јајниците и тие ќе можат значително да се раздвојуваат. Со масирањето на средишиот дел како на сликата во прилог се влијае врз матката и неплодноста како резултат на нередовна менструација

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.