- 51%

51% попуст на перница – масажер за врат од Супер Орто

17500 ден.

8600 ден.

Преостанато време

Остануваат:

1
 • Јадранска Магистрала бр. 71Б (Визбегово)

  Одведи ме таму

  070215994

  info@superortho.com.mk

Добивате

Перница – масажер за врат

 • Гаранција: 1 година

Опис

 • Изработена по најсовремена технологија
 • Овозможува природен телесен третман
 • Ефикасно ги отстранува болките во вратот и ‘рбетот

Ефикасно ги отстранува болките во вратот и ‘рбетот
Перницата за масажа  изработена според најнова технологија  претставува комбинација од биологија и физика овозможувајќи инфраред светлина и терапија со негативни јони. Составена е од три дела на природни жад ролери кои рамномерно се движат во правец на движење на часовникот и обратно.  Со пролонгирано користење  болестите и болките во вратот и во пределот на рбетот исчезнуваат благодарение на природниот телесен третман кој го нуди.
Составена е од 5 енергетски камења со негативни јони  распределени на двете страни кои ја неутрализираат кожата и  ефикасно ве ослободуваат од болка.
Масажата ги опушта мускулите и тетивите околу вратот со што го ослободува притисокот и вкочанетоста. Масажата ги зацврстува мускулите,  ја зголемува нивната еластичност и ве прави што помалку подлежни на повреди и болки. Масажата го забрзува крвотокот и лимфниот проток,  го забрзува метаболизмот и го зајакнува имунитетот. Ефикасно ги намалува болките во вратот и главата.  Го намалува стресот и заморот.
Топлинската терапија  е техника која се користи во традиционалната медицина. Специјално дизајнираниот проектор води до стимулација и забрзување на протокот на крвта. Со тоа, овозможува подобрување на протокот на енергија и намалување на мускулната напнатост.
Инфрацрвените зраци се дел од сончевата светлина познати како биогени зраци. Ја подобруваат функцијата на целиот организам. Како телесната температура расте со дејството на инфрацрвените зраци, се активираат молекулите, се зголемува нивото на кислород со што се елиминираат мастите и токсините, се зголемува циркулацијата на крвта. Исто така, се елиминираат и други штетни материи од организмот, се зголемува pH вредноста и се подобрува функцијата на нервниот систем.
Здравствени придобивки на Жадот
Жадот е еден вид на природен минерал  и е еден од најкарактеристичните компоненти на традиционалната кинеска медицина. Постојат верувања дека жадот може да ве заштити од лоши влијаниа, да ја одржува виталноста и убавината и да влијае смирувачки врз вас. Во себе содржи широк спектар на елементи од: цинк, железо, бакар, манган, магнезиум, кобалт, селен, хром, титаниум, литиум, калциум, калиум и тн. На тој начин природните минерали може да се надополнуваат и да ги апсорбираат елементите што ви недостасуваат и да придонесуваат за вашето целокупно здравје.

Здравствени придобивки на негативните јони
• Ги активираат клетките и ослободуваат од слободни радикали кои се водечка причина за мутација и стареење на клетките.
• Ја прочистуваат крвта и доведуваат до рамнотежа на Ph вредноста во организмот.
• Отстрануваат физички умор и исцрпеност
• Опуштаат и смируваат
• Го зајакнуваат имунолошкиот систем
• Ја зголемуваат виталноста на мускулите
• Овозможуваат побрзо и полесно опоравување од болести

За што се препорачува масажерот за врат
1. Ослободување од стресот, напнатоста и заморот.
2. Подобрување на секојдневниот живот
3. Спондилоза и болки во вратот
4. Подобра циркулација на крвта
5. Отстранување на мускулната болка
6. Превенција на многу болести
7. Подобрување на состојбата на сите болести
8. Спречување главоболка и мигрена
9. Зголемување на еластичноста на мускулите во пределот на вратот
10. Ослободување од болки и укоченост
11. Зголемување на флексибилноста
12. Подобрување на сонот
13. Подобра концентрација и продуктивност
14. Благосостојба и подобрување на расположението

УСЛОВИ

 • Купонот може да се искористи од 08.11.2019 до 08.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производите можете да ги подигнете од продавницата на Super Ortho (С.Ц Борис Трајковски, од страна на лизгалиштето, од пон. - пет. од 09:00 до 20:00 часот, тел. 02/30 95 002) или пак да ви биде доставен
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката.

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 08.11.2019 до 08.12.2019
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.