98% попуст на оnline курс за Master Herbalist Diploma од Health & Fitness во вредност од 30 442 ден. (491 €) по цена од 712 ден. (11 €)

Цена

712 ден.

Вредност

30442 ден.

Попуст

98%

Заштеда

29730 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Онлајн курс за Master Herbalist Diploma

 • Пристап: цела година
 • Времетраење: 4 часa, 4 минути

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.02.2022 до 25.12.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и  oчекувајте маил за потврда од Health & Fitness
 • По добиената потврда најавете се на копчето LOGIN, во горниот десен агол
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

Learn about the ancient art of herbal medicine and discover how herbs and their roots are used to heal a range of common ailments such as high blood pressure and low immunity. This professional online training course will teach you all about the magical properties of herbs and their uses, plant chemistry, herbal skincare and the history of traditional Chinese remedies. Harness the power of the natural world and gain the skills to work in a range of associated professions.

Key Topics to Be Covered

 • An introduction to botany, or ‘plant science’
 • Regulations and safety precautions in herbology
 • The chemistry of herbal medicine
 • Herbal remedies for the skin and hair
 • Aromatherapy techniques and practices

Learning Outcomes

 • Demonstrate a solid understanding of the chemistry of herbs
 • Master the art of aromatherapy  and learn the benefits of essential oils
 • Learn about the history of herbology and traditional Chinese medicine
 • Broaden your knowledge of herb science and the different branches of botany
 • Develop your understanding of ayurvedic medicine as a healing science
 • Get started in setting up your own herbal business

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Let your e-learning become a life changing experience with the health, therapy and fitness courses from the Academy for Health & Fitness.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.