12 ја следат оваа компанија


Универзална инвалидска количка со подвижен наслон и папучи кои се подесува (46см)

14150 ден.

Шифра:

3101FS954GC-46
Катeгории:

Опис

 • Системски атрофии што примарно го зафаќаат централниот нервен систем (G10-G13) G20 паркинсонова болест Демиелинизирачки болести на централниот нервен систем (G35-G37)
 • Полиневропатии и други заболувања на периферен нервен систем (G60-G64)
 • Болести на мионевралната спојака на мускул (G71-G72) G80.0 инфантилна спастична церебрална парализа G80.2 инфантилна хемипареза - плегија G80.3 дискинетична церебрална парализа G80.9 инфантилна церебрална парализа, неозначена G81.9 хемиплегија ( не инфантилна ) стара неозначена или од било што Параплегија и тетраплегија G82 (G82.0-G82.5)
 • Секвели од цереброваскуларна болест I69 (I69.0-I69.8)
 • Секвели од изгореници,корозии и смрзнатини (Т95.3 и Т95.9)
 • Системски заболувања на сврзното ткиво (M30-M36)
 • Секвели од полиомиелит B91. Z89.5 стекнат недостиг на нога до подколено и колено Z89.6 стекнат недостиг на нога над колено Z89.7 стекнат недостиг на двете нозе на било кое ниво освен само прсти

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
 • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
 • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
 • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.