12 ја следат оваа компанија


Mega B Complex (100 таблети)

1697 ден.

Шифра:

FL0078

Опис

Б витамински комплекс во мега дози Таблети кои ги содржат сите витамини од Б групата имаат во себе големи количества на витамини со постепено разложување (timed release). Дозирање: 1 таблета дневно Дозирања во пакување: 100 СОСТАВ: 100 мг ВитаминБ1, 100 мг Витамин Б, 2100 мг Ниацин, 125 мцг Фолна киселина, 100 мг Пантонтенска киселина, 100 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 100 мцг Биотин, 100 мг Холин, 100 мг Инозитол, 100 мг ПАБА, 100 мцг Витамин Б12 Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.