50% попуст на механичка поправка на скршен лаптоп + подарок по избор од Нитро Компјутери

3000 ден.

1500 ден.

Преостанато време

Купени:

3
Катeгории:

 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374, 02 25 53 472, 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Добивате

Механичка поправка на скршен лаптоп

 • Изработка на шарки или репарација на старите шарки кои го држат екранот на лаптопот
 • Изработка на метална рамка на екранот
 • Изработка на метална/пластична арматура за скршената пластика во било кој дел на лаптопот, од долната страна, странично, околу тастатурата

Услови

 • Купонот може да се искористи од 31.12.2019 до 29.02.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително е претходно закажување на термин

Опис

Механичка поправка на Вашиот скршен лаптоп + подарок по избор

Ако механички сте го оштетиле лаптопот во било кој дел, не се разочарувајте, Нитро Компјутери може да изврши негов сервис и репарација:

 • Изработка на шарки или репарација на старите шарки кои го држат екранот на лаптопот
 • Изработка на метална рамка на екранот
 • Изработка на метална/пластична арматура за скршената пластика во било кој дел на лаптопот, од долната страна, странично, околу тастатурата

Рамката на екранот се фиксира со завртки и навртки кои што ги држат слоевите силно. Се отстранува делот од завртката над навртката, тие се заоблуваат фино и се лакираат на површината за да бидат мазни. За покривање на завртката може да се докупи специјален дизајнерски стикер за персонализирање на Вашиот лаптоп по Ваш вкус. Кутијата на лаптопот по механичката поправка е многукратко посилна отколку при фабричката изработка.

Не дозволувајте лаптопот да Ви се уништи целосно поради скршена рамка на екранот, попуштени шарки под екранот или направена пукнатина на пластиката во било кој дел - санирајте го проблемот навремено.

Нитро Компјутери има поправено и целосно искршени екран или тело на лаптопот. Ако е скршен екранот, имате можност за вградување на нов екран за лаптопот по цена со посебен попуст.

Подарок по избор:

 • Кабаница во украсно топче PONCO
 • Антистес SRCE за релаксација
 • БРИК привезок со метро и либело (син, црвен или бел)
 • Огледало SINGLE или KALI
 • Преносен држач за торба на маса ХУК
 • Бришач за тач-екран NITRO CLEAN

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 31.12.2019 до 29.02.2020

Детали за испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Нитро". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот.
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071/243-833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Купениот производ може да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето. Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани.
 • Види ги сите промоции и производи од "Нитро" овде

Испорака

#ОстаниДома

 • Нитро Компјутери може да Ви ги достави купените производи преку професионална доставна служба по цена од 100 ден, во сите градови.
 • Оваа компанија нуди достава со доплата за сите нивни производи
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.