50% попуст на механичка поправка на скршен лаптоп од Нитро Компјутери во вредност од 3000 ден. по цена од 1500 ден.

Вредност

3000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

1500 ден.

Преостанато време

 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374; 02 25 53 472; 071 243 833

  nitro@nitro.com.mk

Добивате

Механичка поправка на скршен лаптоп

 • Изработка на шарки или репарација на старите шарки кои го држат екранот на лаптопот
 • Изработка на метална рамка на екранот
 • Изработка на метална/пластична арматура за скршената пластика во било кој дел на лаптопот, од долната страна, странично, околу тастатурата

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.05.2019 до 31.07.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително е претходно закажување на термин

Опис

Механичка поправка на Вашиот скршен лаптоп 

Ако механички сте го оштетиле лаптопот во било кој дел, не се разочарувајте, Нитро Компјутери може да изврши негов сервис и репарација:

 • Изработка на шарки или репарација на старите шарки кои го држат екранот на лаптопот
 • Изработка на метална рамка на екранот
 • Изработка на метална/пластична арматура за скршената пластика во било кој дел на лаптопот, од долната страна, странично, околу тастатурата

Рамката на екранот се фиксира со завртки и навртки кои што ги држат слоевите силно. Се отстранува делот од завртката над навртката, тие се заоблуваат фино и се лакираат на површината за да бидат мазни. За покривање на завртката може да се докупи специјален дизајнерски стикер за персонализирање на Вашиот лаптоп по Ваш вкус. Кутијата на лаптопот по механичката поправка е многукратко посилна отколку при фабричката изработка.

Не дозволувајте лаптопот да Ви се уништи целосно поради скршена рамка на екранот, попуштени шарки под екранот или направена пукнатина на пластиката во било кој дел - санирајте го проблемот навремено.

Нитро Компјутери има поправено и целосно искршени екран или тело на лаптопот. Ако е скршен екранот, имате можност за вградување на нов екран за лаптопот по цена со посебен попуст.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.