3 ја следат оваа компанија


50% попуст на механичка поправка на скршен лаптоп од Нитро Компјутери

3000 ден.

1500 ден.

Преостанато време

Купени:

5
 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374, 02 25 53 472, 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Добивате

Механичка поправка на скршен лаптоп

 • Изработка на шарки или репарација на старите шарки кои го држат екранот на лаптопот
 • Изработка на метална рамка на екранот
 • Изработка на метална/пластична арматура за скршената п

  Опис

  Ако механички сте го оштетиле лаптопот во било кој дел, не се разочарувајте, Нитро Компјутери може да изврши негов сервис и репарација:

  • Изработка на шарки или репарација на старите шарки кои го држат екранот на лаптопот
  • Изработка на метална рамка на екранот
  • Изработка на метална/пластична арматура за скршената пластика во било кој дел на лаптопот, од долната страна, странично, околу тастатурата

  Рамката на екранот се фиксира со завртки и навртки кои што ги држат слоевите силно. Се отстранува делот од завртката над навртката, тие се заоблуваат фино и се лакираат на површината за да бидат мазни. За покривање на завртката може да се докупи специјален дизајнерски стикер за персонализирање на Вашиот лаптоп по Ваш вкус. Кутијата на лаптопот по механичката поправка е многукратко посилна отколку при фабричката изработка.

  Не дозволувајте лаптопот да Ви се уништи целосно поради скршена рамка на екранот, попуштени шарки под екранот или направена пукнатина на пластиката во било кој дел - санирајте го проблемот навремено.

  Нитро Компјутери има поправено и целосно искршени екран или тело на лаптопот. Ако е скршен екранот, имате можност за вградување на нов екран за лаптопот по цена со посебен попуст.z

  УСЛОВИ

  • Купонот може да се искористи од 14.08.2019 до 31.10.2019
  • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Производот може да го подигнете од компанијата или пак да ви биде доставен
  • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071/243-833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
  • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
  • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката

  Рок на користење на зделката

  • Купонот може да се искористи од 14.08.2019 до 29.11.2019

  Детали за испорака

  Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 3000 денари.
  • Време потребно за достава во Скопје: 2 работни дена по процесирање на нарачката
  • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 071 243 833
  • Види ја продавницата на "Нитро Компјутери" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

  Подигнување

  • Производот може да го подигнете од локациите на "Нитро Компјутери" 
  • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
  • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
  • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071 243 833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
  • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.