12 ја следат оваа компанија


Menopausal Formula (135 капсули)

1884 ден.

Шифра:

FL0115

Опис

Додаток во исхраната За време на менопаузата и по нејзиното завршување се менуваат женското тело и метаболизмот. Menopausal Formula е комплексен додаток во исхраната кој во својот состав содржи минерали, витамини како и билки за овој период од животот на жената. Дозирање: 3 х 3 капсули дневно или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 15 СОСТАВ 50 мцг Витамин А, 4.5 мг Бета каротен, 2 мцг Витамин Д3, 100 мг Витамин Ц, 40 мг Витамин Е, 2.5 мг Витамин Б1, 2.5 мг Витамин Б2, 7.5 мг Витамин Б3, 40 мцг Витамин Б4, 5 мг Витамин Б5, 2.5 мг Витамин Б6 (пиридоксин),5 мцг Витамин Б12, 30 мцг Биотин, 2.5 мг ПАБА, 2.5 мг Холин, 2.5 мг Инозитол, 100 мг Калциум, 50 мг Магнезиум, 10 мг Калиум, 3 мг Цинк, 200 мцг Бакар, 1 мг Железо, 500 мцг Манган, 15 мцг Јод, 10 мцг Селен, 20 мцг Хром, 15 мцг Молибден, 300 мцг Бор, 650 мцг Полско коњско опавче, 7.5 мг Анџелика, 10 мг Сибирски женшен, 10 мг Екстракт од сладок корен, 10 мг Корен од црн кохош, 10 мг Питом трн, 10 мг Кострика, 1 мг Биофлавоноид комплекс Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.