Остани здрав! 50% попуст на меридијански третман во Центар за развој Индиго во вредност од 3700 ден. по цена од 1850 ден.

Цена

1850 ден.

Вредност

3700 ден.

Попуст

50%

Заштеда

1850 ден.

Добивате

Mеридијански третман

*Подетално за третманот погледнете во делот ОПИС

Услови

  • Купонот може да се искористи од 28.05.2021 до 30.09.2021
  • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжителна е претходна резервација 

Опис

Меридијански третман - постоењето на енергијата е непобитно и сите го знаеме тоа. Енергијата не може да исчезне туку само да се трансформира. Ако ова го знаеме, дали ни е познато дека човекот е енергетско битие? Дека е полно со енергетски точки низ целото тело, познато ли ви звучи? Влијанието на енергијата во овие енергетски точки, односно нејзината поларизација е суштински релевантно за протокот на здравост низ секој орган, ткиво, клетка. Ова, конвенционалната медицина скоро воопшто и не го третира. Затоа интегративниот пристап на алтернативните методологии кои делуваат на суштината на причинителите за здравјето се најрелевантните фактори за тоа како се чуствуваме, на кој начин размислуваме, колку сме здрави. Делувањето на меридијанските точки носи кон хармонизација на енергетскиот проток, а тој полека ги урамнотежува жлездите, органите, ткивата, клетките на човечкото тело. Кога нешто е во хармонија е здраво. Од овие причини меридијанскиот третман поттикнува здрави процеси на подолг временски период од самиот третман.

Центарот за развој Индиго работи во насока на подигнување на свесноста за здравјето, хармонијата во рамките на човековиот организам со методолигиите на истокот за постигнување на ментално, физичко, емотивно, преку духовното, односно енергетско хармонизирање на здравјето. Третманот се изведува по тренинг на метода на традиционалните Индонезиски гуруа како учители и исцелители. Методата е неинванзивна и без нус ефекти.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.