75% попуст на месечна чланарина за таеквондо за деца во Taekwondo Klub Feniks-Kik во вредност од 1000 ден. по цена од 250 ден.

РАСПРОДАДЕНО

75% попуст на месечна чланарина за таеквондо за деца во Taekwondo Klub Feniks-Kik во вредност од 1000 ден. по цена од 250 ден.

Цена

250 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,000 ден.

Попуст

75%

Заштеда

750 ден.

Добивате

Достапни термини:

 • вторник од 18:00 до 21:30,
 • четврток од 18:00 до 21:30,
 • сабота: 11:00 до 13:30

Динамика: 3 часа неделно


Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.12.2018 до 30.04.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи за нови членови.
 • Понудата важи за над 5 годишна возраст.

Опис

Таеквондо спортот е боречка вештина која потекнува од Кореа. Во 2000 година станува официјално олимписки спорт. Оваа боречка вештина се разликува од другите, тренингот се состои 80% работа со нога и 20% работа со рака. Таеквондо спортот е поделем на два дела: традиционален дел ( основна техника, форми и работа со реквизити ) и натпреварувачки ( олимписки ) таеквондо. Од рекреативно спортување придобивки кои ги добиваат децата се: самодоверба, дисциплина, концентрација, флексибилност,забава,самоконтрола,одговорност, таеквондо форми, Таеквондо спаринг, олимписки таеквондо. Со овој спорт може да се започне од рана возраст.

Придобивки од тренинг:

 • Усмерување на децата на здрав и активен начин на живот
 • Развивање на моторни способности и социјално друштвени вредности кон детето
 • Развивање на интерактивни способности кои допринесуваат до подобро ментално здравје, поголема самодоверба, концентрација, самосталност, упорност, дисциплина, самоконтрола и др.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ