Предјадење
Нудлс
Донбури
Морско
Сет
Десерти
Салати
Бенто
Пијалоци
Нигири
Ролс
Сашими
Месо
СушиРолс
Sushico
Достава се врши од 11 до 22 ч. во рок од 1 час
Минимална нарачка за достава е 1000 ден.
Бесплатна достава за сите нарачки
Работно време за подигнување: од 11 до 22 часот
Клик за мени
Месо
#ХранаДоДома

Опции на понудата:

Пилешко со зеленчук
Алергени: соја, сос од остриги
470 ден.
Крцкаво пилешко со кари
Алергени: глутен, јајца
470 ден.
Пилешко со бадеми
Алергени: глутен, јајца, соја сос, сос од остриги, бадеми
510 ден.
Слатко и кисело пилешко
Алергени: глутен, јајца, соја сос, сос од остриги
470 ден.
Манџуријан пилешко
Алергени: кикиритки, глутен, јајца, соја сос, сос од остриги
470 ден.
Зачинето пилешко
Алергени: соја сос, сос од остриги
490 ден.
Ми Шу пилешко со палачинки
Алергени: глутен, јајца, соја сос, сос од остриги
510 ден.
SushiCo пилешко (Сервирано со палачинки и ајсберг)
Алергени: глутен, јајца, соја сос, сос од остриги
530 ден.
Крцкаво пилешко со сос од ѓумбир
Алергени: глутен, јајца, соја сос, сос од остриги
470 ден.
Генерал Цо пилешко
Алергени: соја сос, сос од остриги, сусам
470 ден.
Таи пилешко со индиски ореви
Алергени: индиски ореви, соја сос, сос од остриги
510 ден.
Таи пилешко со зелено кари (Сервирано со ориз на пареа)
520 ден.
Пилешко со кари (Сервирано со ориз)
Алергени: соја сос, сос од остриги
510 ден.
Слатко и кисело свинско
Алергени: јајца, глутен
510 ден.
Свинско со барбикју сос
Алергени: соја сос, синап
510 ден.
Свинско со црн соја сос
Алергени: соја сос, глутен
510 ден.
Свинско со праз и чили сос
Алергени: соја сос, сос од остриги, глутен
510 ден.
Телешко со зелена пиперка
Алергени: соја сос, глутен
660 ден.
Телешко со зеленчук
Алергени: соја сос, сос од остриги
660 ден.
Слатко и кисело телешко
Алергени: јајца, глутен
660 ден.
Телешко со тенко сечкани пиперки
Алергени: соја сос, глутен
660 ден.
Крцкаво телешко со лимон
Алергени: соја сос, глутен, сусам
670 ден.
Телешко со кинески печурки
Алергени: соја сос, сос од остриги, глутен
670 ден.
Телешко со аспарагус
Алергени: соја сос, сос од остриги, глутен
670 ден.
Телешко со црн лук
Алергени: соја сос, сос од остриги, глутен
690 ден.
Телешко со крцкав модар патлиџан
Алергени: соја сос, сос од остриги
670 ден.
Таи бифтек со чили и босилек
Алергени: соја сос, сос од остриги
690 ден.
Бифтек со црн соја сос
Алергени: соја сос, глутен
690 ден.
Зу бифтек со удон нудлс
Алергени: соја сос, глутен
690 ден.
Телешко со бамбус
Алергени: соја сос, глутен
690 ден.

За компанијата

Лоциран во срцето на градот, во Дебар маало, SushiСo е првиот суши ресторан во земјава кој нуди исклучително квалитетни специјалитети од модерните кујни на Јапонија, Тајланд и Кина.

Во процесот на подготовка на храната, огромно внимание се посветува на почитувањето на стандардите за квалитет. SushiCo ресторанот е карактеристичен по високо професионалната услуга на персоналот што воедно претставува и дополнителен мотив за посета при различни пригоди.

Ресторанот е одлично место за семејни или бизнис средби или дружби со пријателите, а овозможува и бесплатна достава на храна до посакуваната локација во Скопје.