50% попуст на мезотерапија на коса од Др ВАИС Естетик центар и ординација во вредност од 4620 ден. по цена од 2310 ден.

Цена

2310 ден.

Вредност

4620 ден.

Попуст

50%

Заштеда

2310 ден.

Преостанато време

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 3

 • Ул. Водњанска 60, лок.9 (Мајка Тереза)

  Одведи ме таму

  078 334 450; 02 3179 011

  [email protected]

Добивате

Mезотерапија со ласерска биостимулација на коса

*За очекуваните резултати потребни се 3 третмани

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.02.2022 до 28.09.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Мезотерапијата на коса е нехируршка медицинско естетска процедура која се прави со вбризгување различни активни супстанци во мезодермот откако ќе се одреди состојбата на кожата. 

Дермалната папила (делот од кожата сместен во основата на коренот на косата) е местото на врзување на различни гени поврзани со факторот на раст. Протеините и факторите на раст ги стимулираат матичните клетки врзани за дермалната папила, така што употребата на коктели за мезотерапија и техниката на микропункција ги активира факторите на раст, ги стимулира матичните клетки и ги храни фоликулите.

Мезотерапијата на коса нема штетни последици и третманот овоможува да се зголеми растот и подобри метаболизмот на клетките на главата. 

За видливи резултати потребни се најмалку три мезотераписки третмани. Третманот вклучува 10 до 15 минути ласерска биостимулација со LED светилка. Фреквенцијата на третманот зависи од состојбата на косата и скалпот утврдени при прегледот. Приближниот временски интервал помеѓу два третмани може да биде од една недела до пет недели.

Во нашиот естетски центар се прават различни третмани за мезотерапија, се комбинираат неколку различни процедури, се по проценка на лекарот, според состојбата утврдена со прегледот со апарат за скенирање.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.