Mi Air Purifier 2H Прочистувач на воздух + 1 година гаранција

8990 ден.

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • Димензии на производот: 520 mm x 240 mm
 • Приближно 5,2 кг вкупна тежина (вклучувајќи го и филтерот)
 • Перформанси:
 • 260 м3/ч CARD ( Стапка на испорака на чист воздух )
 • CADR “Стапка на испорака на чист воздух” е меѓународен стандард за мерење на ефективноста на прочистувачот на воздухот. Ригорозни тестови се вршат со употреба на прашина, чад и полен за да се пресмета стапката на испорака на чист воздух по единица време. Колку е повисок за CADR, толку е поефикасен прочистувачот.
 • 18 м2 ~ 31 м2 Препорачана ефективна област
 • WiFi модул: 802.11b / g / n Паметна врска, далечинско управување преку телефон
 • Сензор за квалитет на воздух: Сензор за честички SHINYEI (Јапонија)
 • Сензор за температура и влажност: Sensirion AG сензор (Швајцарија)

 • Потрошувачка на енергија: 2W – 31W
 • Поддржани се глобални напони: AC 100V~220V 50/60Hz
 • Димензии на пакувањето: 290 mm x 289 mm x 580 mm
 • Пакувањето содржи: Прочистувач на воздух, Филтер, Упатство, Приклучен кабел
 • Автоматски режим
 • Вклучување / исклучување
 • Индикатор за светло за квалитет на воздухот
 • Ноќен режим
 • Индикатор светло за Wi-Fi
 • Сензор за честички
 • Мануелен режим
 • Преземете ја апликацијата Mi Home, достапна на Андроид и iOS
 • Променете го режимот
 • Прилагодете ја брзината
 • Тајмер
 • Проверка на квалитет на воздух
 • Предупредувања за промена на филтерот
 • Приказ на температура и влажност
 • Оценете ги нивоата на удобност​

 

 • Сертифициран од Центарот за тестирање на индустриската микробиологија Гуангжу во врска со GB / T 18801-2015, кој открива чист воздух, енергетска ефикасност, нивоа на бучава и многу повеќе. ID за тест: WCK-19-50114. Сите податоци се добиени од спецификации за внатрешен дизајн, лабораториски податоци и добавувачи. Сите користени илустрации не се цртаат по обем и не претставуваат дизајн на вистински производ.
 • Во пресрет на нашето наследство на поефективни саморазвиени системи за воздушен притисок,
  Mi Purifier 2H го опремивме со HEPA филтри, кои се толку ефикасни за да ги елиминираат 99,97%
  од честичките со големина 0,3 μm или поголема веќе во првиот слој. Воздухот станува толку чист што може да помогне во ублажување на алергиите и заболувањата и симптоми на астма, помагајќи да ги направите пролетните денови малку посветли.
 • Моќниот проток на воздух ги достигнува сите страни на вашата просторија. Инспирирани од мотори на авиони, аеродинамичкиот систем на притисок создаден од нашиот тим за истражување и развој го доловува воздухот одоздола и го исфрла нагоре.
 • Контролите на паметниот телефон ви овозможуваат да се вклучува и исклучува од далечина, дури и кога вие сте далеку од дома. На овој начин секогаш сте сигурни дека ќе најдете чист воздух кога ќе се вратите дома.
 • Филтрите со висока ефикасност се неопходни за да се задржи воздухот чист. Нашите HEPA филтри од 360 ° го филтрираат воздухот преку три слоја за брзо и ефикасно прочистување.
 • Уживајте во најдобриот воздух дури и додека одмарате на троседот. Mi 2H прочистувачот на воздух  брзо ги отстранува ПМ 2,5 честичките, прашината од нечисти климатизери, микроби, полен од растенија и влакна од домашни миленици. Дури и филтрира непријатни мириси кои можат да се шират од време на време.​
 • 11 минути за да се прочисти воздухот во дневната соба (20м2)

ПОДИГНУВАЊЕ

Производот може да го подигнете од локациите на "Авио Трејд". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот..
Види ги сите промоции и производи од "Авио Трејд" овде
Купениот производ можете да го подигнете 24 часа по купувањето после 12 часот во рок од 1 месец од денот на купувањето. Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани.

ИСПОРАКА

Оваа компанијата нуди бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 999 ден..
Види ја продавницата на "Авио Трејд" овде

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.