53 ја следат оваа компанија


Mi Air Purifier PRO Прочистувач на воздух + 1 година гаранција

14990 ден.

11490 ден.

Опис

Карактеристики на производот:

 • Прочистува оптимално до 60м2
 • Прочистува 500м3/час
 • Голем капацитет за големи простории
 • Ласерски сензор за честички
 • Обновен аеродинамичен систем за притисок
 • Моќна способност за прочистување
 • Систем за филтрирање на воздух на повеќе нивоа
 • Филтер со активен јаглен за да ги избрише формалдехидите и мирисите
 • OLED дисплеј
 • Wi-Fi модул (опција)
 • Потрошувачка од 1.5W од 35W
 • 360 степени филтрација на големи честички
 • Тродимензионален филтер од 360 степени
 • Моќен и тивок
 • Овозможува целосна контрола над системот
 • Производот содржи 1 филтер

Од што може да ве зашитити Mi Air Purifier PRO ?

 • Штетни хемикалии
 • Алергени
 • Прашина од реновирање
 • Прашина во домот и канцеларијата
 • Полен
 • Мувла
 • Разни мириси
 • Микорони штетни честички
 • Штетни гасови

Обновен аеродинамичен систем за притисок

Mi Air Purifier Pro работи многу тивко за да може да се користи ноќе без да го наруши спиењето. И тајната за тоа лежи во подобрената конструкција на филтерот. Аксијалниот вентилатор и воздушниот канал беа комбинирани што не само што помогна да се намали бучавата, туку исто така создаде помазен и посилен проток на воздух.

Голем простор, брза циркулација, моќна способност за прочистување

Mi Air Purifier Pro е опремен со напреден воздушен систем за притисок кој овозможува да го промените воздухот во вашата соба 8 пати на час! Тоа значи дека воздухот циркулира низ прочистувачот секои 7,5 минути. Mi Air Purifier Pro има систем за довод на воздух од 360 степени што потсетува на “воздушно дрво”. Таа ги апсорбира нездравите остатоци како прашина или PM2.5 честички и испушта чист воздух. Овој прочистувач на воздухот ја прави својата работа толку добро што не би сакале да излезете и да оставате во вашата лична шума во куќата.

Систем за филтрирање на воздух на повеќе нивоа

Воздухот што го дишете има голема моќ да влијае на вашето здравје, така што добивањето на уред за прочистување на воздухот со напреден филтрационен систем е задолжително. Ми Air Purifier Pro користи трифазен процес на филтрирање, бидејќи ефективната елиминација на бактериите не може да се направи во еден чекор. Овој уред е способен за намалување на сите штетни за здравјето честички како влакна, полен, прашина и многу посериозни алергени како PM2.5 или формалдехиди.

Филтер со активен јаглен за да ги избрише формалдехидите и мирисите

Филтерот со јаглерод прави одлична работа за отстранување на мириси. Можете да го поставите Mi Air Purifier Pro во вашата кујна и да се ослободите од непријатни ароми секогаш кога нешто ќе изгори во рерната или кога ќе заборавите да го извадите ѓубрето. Оваа единица за прочистување е исто така одлична ако имате непријатни миленичиња во вашата куќа, бидејќи миризбата на миленикот може да задржи долго време и дека е потребно многу напор повторно да го направите вашето живеалиште неутрален. Mi Air Purifier Pro е исто така корисен на места каде се прават поправки и во бањите.

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.