40 ја следат оваа компанија


Mi Air Purifier 2S Прочистувач на воздух + 1 година гаранција

12990 ден.

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • Прочистува оптимално до 45м2
 • Wi-Fi модул (опција)
 • Потрошувачка од 1.5W од 35W
 • 360 степени филтрација на големи честички
 • Димензии: 54cm x 24cm x24cm
 • H11 HEPA филтер кој чисти до 99.3% од ПМ0.3
 • Квалитетен кокосов јаглероден филтер од Југоисточна Азија
 • Тродимензионален филтер од 360 степени
 • Моќен и тивок
 • Овозможува целосна контрола над системот
 • Перформанси кои достигнуваат 310 m3/h
 • Оптимално време потребно за чист воздух во Вашата дневна соба: 10 минути
 • Ги отстранува честичките поголеми од 0.3μm

Од што може да ве зашитити Mi Air Purifier 2S ?

 • Штетни хемикалии
 • Алергени
 • Прашина од реновирање
 • Прашина во домот
 • Прав од домашни миленици
 • Полен
 • Мувла
 • Разни мириси
 • Микорони штетни честички
 • Штетни гасови

Ултра-густ H11 HEPA филтер кој чисти до 99.3% од ПМ0.3

ХЕПА (Високо ефикасна прочистеност на честички) често се користи во болниците и лабараториите за филтрирање микрони честички. Mi Air Purifier користи ултра-густ Toray PP и PET HEPA филтер за да ги „зароби“ PM2.5, PM0.3, полен и други честички што може да се вдишат , овозможувајќи да помине само чист воздух. Тој мери 7.7 метри кога е целосно проширен и ефикасно филтрира 99% од PM0.3 честичките и 99.99% од PM2.5 честичките.

Квалитетен кокосов јаглероден филтер од Југоисточна Азија

Активираниот јалгерод ги апсорбира штетните гасови што ХЕПА не може да ги филтрира. Активен јаглен од кокос на Mi Air прочистувачот е меѓу најефикасните од ваков вид. Тој е комбиниран со формула против формалдехид која ефикасно ги апсорбира штетните хемикалии како формалдехид , бензен и амонијак, како и мирис и чад. Тој нуди вкупна покриеност на површина од 57.000 метри квадратни или 8 фудбалски игралишта.

ПЕТ примарен филтер - 360 степени филтрација на големи честички

Направени со ПЕТ (полиетилен терефталат), надворешниот слој е 3 до 5 пати посилен од споредливи модели. Има висока издржливост и е отпорна на преклопување, маст, масти, киселини, алкалии и повеќето растворувачи. Цилиндричната форма овозможува 360 степени филтрација на прашина, коса и други поголеми лебдечки честички.

Тродимензионален филтер од 360 °

Цилиндричниот филтер од 360 ° го чисти воздухот поефикасно од секоја насока во споредба со конвенционалните воздушни прочистувачи. Нејзиниот трослоен дизајн ги отстранува честичките поголеми од 0.3μm со HEPA филтер со висока густина направен од јапонскиот производител Toray.

Моќен и тивок

Удобно спијте со ултра-тивокиот Mi Air 2S прочистувачот. Напредната аеродинамика го намалува шумот и отпорот на ветерот за да можете да уживате во мирна и тивка ноќ. Прилагодениот јапонски мотор од Nidec е исклучително енергетски ефикасен, одземајќи 58% помалку енергија од “Мi Air Purifier” и користејќи само 4.8W нормален режим – тоа е дури и подобар од енергетските сијалици.

Целосна контрола над системот 

Користете го Вашиот телефон како далечинско за вклучување, исклучување и смена на режими на прочистувачот. Апликацијата Mi Home (https://goo.gl/Qw5rNF / https://goo.gl/jVWg4a) исто така ви овозможува да го надгледувате квалитетот на домашниот воздух од вашиот телефон во секое време. Направете распоред за вклучување, моќ исклучување, префрлете се на ноќен режим и многу повеќе.

Ве потсетува дека треба да промените филтер 

Повеќето прочистувачи на воздух користат едноставно индикаторско светло кога е време да се промени филтерот. Mi Air Purifier 2S прочистувачот оди еден чекор понатаму со цел да Ви ги обезбеди статистиките за користење на филтрите и истите ги праќа до Вашиот телефон и Ве потсетува кога филтерот треба да се промени. На овај начин, секогаш ќе знаете како се користи филтерот и кога треба да нарачате замена.

 • 10 минути до чист воздух во Вашата дневна соба
 • Перформанси кои достигнуваат 310 m3/h
 • Здив на свеж воздух
 • Обезбедете подобар квалитет на живот за Вас и Вашето семејство.

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.