46 ја следат оваа компанија


Mi Smart Band 4 Паметен часовник + 1 година гаранција

2699 ден.

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • Тежина: 22.1 g
 • Оценка на отпорност на вода: 5 АТМ
 • Дисплеј: Type AMOLED
 • Големина на екран: 0.95″
 • Резолуција: 120 x 240 RGB
 • Длабочина на бои: 24 bit
 • Екран: Осветленост Up до 400 nits (макс осветленост)
 • Екран на допир: On-cell-клеточен капацитивен екран на допир
 • Заштита од екран: 2.5 D калено стакло со анти-отпечаток од прсти
 • Едно копче на допир
 • Мансарда ширина: 18мм
 • Материјал на ременчето: Термопластичен полиуретан
 • Прилагодлива должина на ременчето: 155 – 216 mm
 • RAM: 512 KB
 • ROM: 16 MB
 • Сензор: Акцелерометар, жироскоп, сензор за пулс, сензор за близина
 • Безжично поврзување: BT 5.0 BLE
 • Battery: LiPo, 135 mAh
 • Полнење: Тип 2 Pin Pogo Пин
 • Време на полнење: ≤ 2 часа
 • Време на мирување: До 20 дена
 • Материјал: Polycarbonate
 • Апликација: Mi Fit
 • Системски барања: Андроид 4.4, iOS 9.0 или поголем

Спорт и Функции: 6 тренинг режими:  Лента за вежбање, трчање, велосипедизам, одење, пливање, броење на  чекори, растојание и потрошени калории. Поврзани известувања за завршување, поставување цели, мониторинг на спиење, мониторинг на срцето, целосна проверка на срцевата брзина, срцева брзина кога одмарате, дијаграм на срцеви отчукувања, аларми за вешето здравје во мирување

Други карактеристики: Аларм, сензор за близина, однапред наместен изглед за гледање, прилагодлив изглед за гледање, заклучување на екранот, тајмер, стоперка, аларм за телефон и известувања, дојдовни повици, известувања за пораки, известувања за календарот, известувања за апликации, временска прогноза, понаоѓање на телефонот, отклучување на телефонот, известување за настани, ноќен режим, Do not disturb mode (работи дури и без телефон), музика, контроли за музика, Bluetooth емитување, ниво на батерија, различни начини да се носат, OTA надградби.

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.