96% попуст на оnline курс за Microblading Training + сертификат од Institute of Beauty & Makeup во вредност од 17 851 ден. (288 €) по цена од 634 ден. (10 €)

Цена

634 ден.

Вредност

17856 ден.

Попуст

96%

Заштеда

17222 ден.

Преостанато време

 • 35/37 Ludgate Hill, London, EC4M 7JN

  Одведи ме таму

  02039238705

  [email protected]

Добивате

Online курс за Microblading Training + сертификат

 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.03.2021 до 22.11.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и започнете со учење
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

From ancient Egypt to the modern age, beautifying eyes were never out of style. However, the methods of eye make-up have changed. Instead of picking up eyebrow pencil, women are now going for a permanent and more natural-looking solution ‘Microblading’. Our Online Microblading Training and Certification Course will equip you with all the skills to become an expert in this growing industry.

This Online Microblading Training and Certification Course shows the technique behind hair-to-hair design to accomplish natural-looking eyebrows. You will be able to explore different methods used by the professionals. The curriculum includes an elaborate understanding of the tools and materials used for microblading. Within a few steps, you will check the code of safe and quality microblading.

This is the chance for you to master the art of microblading. Enrolling in Online Microblading Training and Certification Course will increase your employability and back you up in the competitive market of microblading.

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.