Kралски третман за вашето лице! 53% попуст на дијамантска микродермоабразија во Body & Soul Beauty Lounge во вредност од 1900 ден. по цена од 890 ден.

Цена

890 ден.

Вредност

1900 ден.

Попуст

53%

Заштеда

1010 ден.

Преостанато време

Купени: 9

 • ул. Емил Зола бр. 6-2/11 ( кај стара рампа)

  Одведи ме таму

  075 423 511

Добивате

Дијамантска микродермоабразија (времетраење: 40 мин.)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.10.2022 до 04.10.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата е наменета само за жени
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Одличен кралски третман во овие зимски денови за вашето лице. Дермоабразијата е постапка со која се отстрануваат површинските изумрени слоеви на кожата,со помош на сонда со дијамантска глава и вакум. Со овој третман се постигнува раст на нови клетки во базалниот слој на кожата, се стимулира создавање на нов колаген, се отстрануваат флеките од сонце и од стареењето на кожата, се подобрува тонусот и текстурата на кожата.

Процес на третманот
Започнува со чистење на лицето со колагенско млеко, потоа следува колагенски тоник. Се нанесува специјален ексфолијатор пред отпочнвање на постапката за дијамантска дермоабразија која се врши со вакум сонда со посебна дијамантска глава. Откака ќе заврши процесот на отстранување на мртвиот слој на клетките на кожата,следува нанесување на колагенска маска и зашршува со нанесување на завршна еликсир крема за нега и хранење на кожата.
После третманот добивате видливи резултати со сјајна и измазнета кожа на вашето лице.

За компанијата

Body&Soul beauty lounge е центар за убавина и здравје кои нуди третмани за тело и лице, мануелни терапии, маникир, педикир и депилации. Секој клиент може да ужива во прекрасен релаксирачки амбиент, препуштајќи се во медицински и терапевстки тремани за зачувување на убавината, телото и духот. 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.