42 ја следат оваа компанија


Мини чоколадна фонтана

1290 ден.

890 ден.

Преостанато време

Катeгории:

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Услови

 • Испораката се врши во рок од 3 до 7 работни дена.
 • Производот може да го подигнете од ул. Качанички пат бб еден ден по купувањето, од понеделник до петок од 12:00 до 16:00ч.
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!

Опис

Карактеристики на производот:

 • Мини чоколадна фонтана идеална за незаборавен десерт на вашиот роденден, венчавка и секоја прослава
 • Поголемиот дел од фонтаната прицврстете го на платформата
 • Точно наместете ја фонтаната на платформата (имајте на ум дека трите дупки под кулата мора да бидат заглавени со трите столбови на голем сад од нерѓосувачки челик на телото, така што кулата може да се инсталира цврсто, за да биде стабилна.)
 • Вметнете ги завртките во кулата внатре, израмнете ги и зацврстете ги
 • Наместете го дното на пластичните нозе на фонтаната, израмнувајќи ја машината за фонтани. Фонтаната мора да биде добро нивелирана за да се добие каскадниот ефект
 • По инсталацијата на машината и нејзино нивелирање, ве молиме приклучете ја моќноста, прво притиснете го левото копче за топлина (загревање), загрејте ги две минути, а потоа ставете чоколада од 2-4 килограми да се стопи во голем сад од не’рѓосувачки челик, потоа притиснете ја десната страна на копчето за да стартува машинката
 • Како да проверите дали чоколадата е добро стопена: ставете малку чоколада во лажица и наведнете ја надолу, чоколадата треба да тече
 • Може да користтите бисквити, овошје, бонбони и други видови на храна (Забелешка: За да се избегнете капење на чоколадата по вашата облека почекајте малку да се стврдне пред да ја конзумирате
 • Ве молиме запомнете, не ставајте храна што се распаѓа во чоколадната фонтана. Тоа ќе влијае на формирањето на ефектот на фонтаната, па дури и да ја заглави и да предизвика дефект на машината
 • Доколку чоколадата е премногу густа употребете путер да ја разредите, никогаш вода
 • По употребата, исклучете ја машината соодветно
 • Димензии: 23 х 16 cm
 • Не ставајте чоколада и вода се мешаат заедно
 • Не користете храна која се распаѓа во чоколадната фонтана
 • Густината на чоколадата влијае на ротацијата во чоколадната фонтана

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.