img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


Mizon Dust Clean Up Deep Cleansing Mask

199 ден.

199 ден.

Опис

MIZON Dust Clean up Deep Cleansing Mask е лист-маска која на кожата ѝ пружа професионална совршена нега. Густите меки меурчиња кои ги создава оваа маска темелно ја чистат кожата оставајќи ја прочистена и мазна.

Употреба: Извадете ја лист-маската од кесичката и поставете ја на чисто лице пред чистењето. (Ако имате шминка на очите и устата исчистете ја пред поставување на маската. Откако ќе почнат да се создаваат меурчиња, отстранете ја ткаенината за 5 до 10 минути отстранете ја ткаенината и нежно масирајте. (Совет: како што масирате ќе се создаваат повеќе меурчиња). На крај исплакнете темелно со млака вода. (Користете ја маската 1-2 пати неделни за интензивно длабинско чистење.)

Состав: вода, глицерин, метил перфлуоробутил етер, кокоамидопропил бетаин, акрилати кополимер, хексилен гликол, динатриум кокоамфодиацетат, лаурил глукозид, натриум хлорид, калиум кокоил глицинат, хидроксиацетофенон, калиум кокоат, алантоин, аргинин, сахарид изомерат, натриум PCA, арома, поликватерниум-10, уреа, динатриум EDTA, лимонска киселина, млечна киселина, гликолна киселина, бутилен гликол, натриум цитрат, 1,2-хександиол, екстракт од лист од Origanum vulgare, екстакт од гранче од Salix alba (врба), екстракт од лист од Chamaecyparis obtusa, екстракт од фермент на Lactobacillus/соја, екстракт од Portulaca oleracea, екстракт од гранче од Cinnamomum cassia, Екстракт од корен од Scutellaria baicalensis, екстракт од семе од Moringa oleifera.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.