img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


- 20%

Mizon Peptide 500 Ampoule

1490 ден.

1192 ден.

Опис

Разбудете ја кожата од длабокиот сон со капките на Peptide 500 ампулата која во нејзиниот состав содржи концентриран пептид за нега на брчките кој ја оживува уморната кожа. Лесно впивлива и хидрантна, оваа ампула ги третира проблемите на кожата во самата основа, интензивно делува на затегнување на уморната кожа и подобрување на еластичноста, со цел постигнување на младешки изглед.

Концентрираниот пептид како главна активна состојка во составот на оваа ампула ја тонира кожата, аденозинот е ефективен во измазнување на кожата и подобрување на еластичноста и брчките, а хијалуронската киселина која ја задржува и подобрува влажноста на кожата, исто така ја штити од надворешни влијанија.

Peptide 500 ампулата содржи високо збогатен хипоалерген раствор, кој не предизвикува иритации на кожата, безбеден да се користи и за чувствителна кожа, ослободен од вештачки бои, ароми и парабени. Се препорачува за оние кои сакаат подобрување во нивната рапава, опуштена, сува, темна или уморна кожа.

Употреба: Нанесете ја после средството за чистење, тонерот и есенцијата. Тапкајте нежно за целосна апсорпција.

 

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.