img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


- 20%

Mizon Peptide Ampoule Cream

1150 ден.

920 ден.

Опис

Овој функционален ампула-крем за отстранување на брчките е збогатен со пептиди кои ја зголемуваат еластичноста на кожата и ги подобруваат брчките при што се постигнува помека и поздрава кожа.

Употреба: Во последниот чекор од негата, нанесете соодветна количина на чисто лице и тапкајте за да се апсорбира.

Состав: вода, глицерин, каприлен/капрински триглицерид, каприлен/капрински/сукцински триглицерид, пропандиол, цетеарил оливат, цетеарил алкохол, циклопентасилоксан, сорбитан оливат, 1,2-хександиол, циклохексасилоксан, глицерил стеарат, хидрогениран лецитин, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, карбомер, трометамин, бутилен гликол, фруктоолигосахариди, сахарид хидролизат, ксантан гума, палмитинска киселина, етилхексилглицерин, пулулан, стеаринска киселина, аденозин, декстрин, екстракт од Theobroma cacao (какао), динатриум ЕДТА, масло од Lavandula аngustifolia (лаванда), екстракт од корен од Coptis chinensis, екстракт од Centella аsiatica, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од семе од Salvia hispanica, натриум хијалуронат, бакар трипептид-1, екстракт од семе од Prunus amygdalus dulcis (благ бадем), матична млеч, екстракт од прополис, хидролизирани протеини од матична млеч, екстракт од корен од Iris florentina, биосахарид гума-1, бета-глукан, екстракт од плод од Vaccinium macrocarpon (брусница), екстракт од плод од Rubus idaeus (малина), екстракт од плод од Prunus serotina, екстракт од плод од Cornus officinalis, екстракт од плод од Punica granatum, хидролизиран колаген, феноксиетанол.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.