img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


- 20%

Mizon Snail Repair Intensive BB Cream #23

1090 ден.

872 ден.

Опис

Доколку барате високо покривен балзам за вистински свеж и природен изглед, пробајте го Mizon Snail Repair Intensive BB Cream SPF 50+ PA+++ #21 со слуз од полжав кој ги покрива црвенилото и акните и дава сјаен изглед на кожата. Овој производ со нежна формула, содржи висока концентрација на слуз од полжав и природни навлажнувачки состојки, дава здрава покривност и придонесува за зголемување на хидратацијата на лицето.

BB кремот оригинално потекнува од Германија, каде што се користи за третирање на кожата после процедурата на дермоабразија, бидејќи помага за обновување на кожата и за нејзино брзо смирување. Овој продукт придонесува за осветлувањето на кожата, делува против брчки и штити од штетните UV зраци, кои се главни причинители за појава на хиперпигментација и пеѓи.

Гелот од еластомер што го содржи, ги пополнува пукнатините на кожата и ја прави понежна и помазна. Овој крем го одржува оптималното ниво на масло и вода во кожата.

Збогатен со ниацинамид и аденозин, има две фукции, заштитува од сонце и се користи како подлога за шминка. BB кремот се користи во последниот чекор од рутината на негата на кожата и може да се најде во повеќе тонови. Се препорачува за оние кои имаат чувствителна и сува кожа и за оние кои бараат навлажнувачка покривност со природен изглед.

Употреба: Нанесете умерено количество од прозводот на целото лице како последен чекор од вашата рутина за нега.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.