img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


- 20%

Mizon Snail Repair Intensive Gold Eye Gel Patch

1490 ден.

1192 ден.

Опис

Хидрогел лепенки за очи со филтрат од слуз од полжав, за нега и хидратација на кожата во регијата околу очите и за подобрување на нејзината еластичност. Ја осветлуваат кожата и делуваат против брчки.

Употреба: По чистењето на лицето и нанесување на тонер, извадете по една лепенка користејќи ја лажичката од пакувањето. По поставувањето на лепенката долж линијата на окото, оставете ја да стои од 20 до 40 минути. Потоа отстранете ја и нежно масирајте или тапкајте за да се впие преостанатата есенција.

Активни состојки: Ниацинамид 2.1% и аденозин 0,04%

Состав: вода, глицерин, калциум хлорид, Ceratonia siliqua (кароб) гума, ксантан гума, ниацинамид, дипропилен гликол, метилпропандиол, филтрат од слуз од полжав, 1,2-хександиол, пентилен гликол, екстракт од семе од Citrus grandis (грејпфрут), екстракт од стебло од Bambusa textilis, екстракт од лист од Pinus palustris, прав од Chondrus crispus, хидролизиран колаген, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, етилхексилглицерин, екстракт од Phellinus linteus, екстракт од Inonotus оbliquus (печурка), злато, аденозин, октапептид-7, sh-октапептид-4, sh-олигопептид-4, sh-олигопептид-4, sh-декапептид-7, sh-декапептид-9, sh-пентапептид-19, кафеоил трипептид-1, хидроксиетилцелулоза, синтетички флуорфлогопит, калај оксид, титаниум диоксид, железо оксид (CI 77491), феноксиетанол, динатриум EDTA, парфем.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.