img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


- 20%

Mizon Snail Repairing Foam Cleanser

530 ден.

424 ден.

Опис

Пенливо средство за чистење на лицето специјално формулирано со филтрат од слуз од полжав. Се претвора во мека и кремаста пена која длабински го чисти себумот и нечистотиите од кожата, со што го намалува создавањето на црнки. Исто така активно ја хидрира кожата и ја подобрува нејзината текстура.

Употреба: Навлажете го лицето и истријте нежно помеѓу дланките количество од производот колку зрно грашок. Со пената масирајте го лицето од челото до вилицата. Потоа исплакнете со млака вода.

Состав: глицерин, вода, миристинска киселина, стеаринска киселина, калиум хидроксид. палмитинска киселина, лауринска киселина, PEG-32, глицерил стеарат, PEG-100 стеарат, кокоамидпропил бетаин, глицерил стеарат SE, бутилен гликол, калиум кокоил глицинат, поликватерниум-67, натриум хлорид, филтрат од слуз од полжав, (1500ppm), акрилати/C10-30алкил акрилат кросполимер, поликватерниум-7, динатриум EDTA, 1,2-хександиол, екстракт од корен од Yucca schidigera, екстракт од плод од Sapindus mukorossi, екстракт од гранче од Quillaja saponaria, натриум бензоат, натриум ацетат, екстракт од Saponaria оfficinalis, алкохол, фруктоолигосахариди, сахарид хидролизат, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од Hedera helix (бршлен), пулулан, екстракт од корен од Gentiana lutea, ексракт од Achillea millefolium, екстракт од Artemisia absinthium, екстракт од цвет од Arnica montana, пропилен гликол, калиум сорбат, арома.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.