50% попуст на репертоарот за Април во МНТ! Билет за театарска претстава по избор: Силјан Штркот, Госпоѓиците од Авињон, Разговор во Четири Очи, Тероризам, Говорна Мана или Квартет во вредност од 300 ден. по цена од 150 ден.

РАСПРОДАДЕНО

50% попуст на репертоарот за Април во МНТ! Билет за театарска претстава по избор: Силјан Штркот, Госпоѓиците од Авињон, Разговор во Четири Очи, Тероризам, Говорна Мана или Квартет во вредност од 300 ден. по цена од 150 ден.

Цена

150 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

300 ден.

Попуст

50%

Заштеда

150 ден.

Купени : 492

 • ул. 11 Март бр.3 Скопје Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 3230 304

 • info@mnt.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 20:30 Саб-Нед: 14:00 - 20:30

Добивате

Еден билет за театарската претстава на мала сцена по избор:

 • Силјан Штркот (12.04.2018 - Четврток во 20:00 ч.) - РАСПРОДАДЕНО
 • Госпоѓиците од Авињон (16.04.2018 - Понеделник во 20:00 ч.) - РАСПРОДАДЕНО
 • Тероризам (17.04.2018 - Вторник во 20:00 ч.) - РАСПРОДАДЕНО
 • Разговор во четири очи (23.04.2018 - Понеделник во 19:00 ч.) 
 • Говорна Мана (25.04.2018 - Среда во 20:00 ч.) - РАСПРОДАДЕНО
 • Квартет (27.04.2018 - Петок во 19:00 ч.)
 • Силјан Штркот (30.04.2018 - Понеделник во 19:00 ч.) - РАСПРОДАДЕНО
 • Тероризам (26.04.2018 - Четврток во 19:00 ч.)
 • Силјан Штркот (28.04.2018 - Сабота во 12:00 ч.)

* Детален опис на сите претстави може да погледнете во делот ОПИС


Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.04.2018 до 30.04.2018
 • Лимит: 1 лице може да купи неограничен број купони
 • Задолжително е приложување на испечатен купон при подигнување на картата
 • Купоните се заменуваат со карти најдоцна на самиот ден на претставата до 19:00 и 19:30ч.
 • Купонот не може да се замени за карта од друга претстава!
 • Доколку не го искористите купонот истиот пропаѓа и средствата не може да бидат рефундирани.

Опис

1. ГОСПОЃИЦИТЕ ОД АВИЊОН

 • Режисер: Ненад Витанов
 • Композитор: Калиопи Букле
 • Сценограф: Филип Витанов
 • Костимограф: Тања Кокев
 • Сценски движења: Маја Каревски
 • Извршен продуцент: Симона Угриновска
 • Инспициент: Александар Рајковски
 • Фотограф: Кире Галевски
 • Светло - мајстори: Игор Ѓеоргиев и Игор Митревски
 • Тон-мајстор: Александар Арсиќ
 • Видео оператор: Александар Тасевски
 • Раководител на работилници: Татјана Блажеска - Христоска
 • Вајари: Ангелчо Петровски и Дарко Базерко
 • Суфлер: Зорица Благоевска
 • Лектор: Тодорка Балова
 • Гардеробери: Светлана Апостолска и Скендер Бериша
 • Реквизитер: Златан Бојковиќ
 • Фризери и шминкери: Бранка Пљачковска и Моника Грковска
 • Декоратери: Боби Гелиќ и Дејан Стамчевски

Детален опис на театарската претстава погледнете ТУКА

2. ТЕРОРИЗАМ од Владимир и Олег Пресњаков

 • Режисер: Јордан Симонов
 • Актерска екипа: Гораст Цветковски, Славиша Кајевски, Никола Ацески, Николина Кујача, Сашко Коцев, Звездана Ангеловска, Марија Новак, Александар Микиќ, Кире Ѓоревски, Александар Михајловски, Александар Ѓорѓиески, Борче Начев и Драгана Левенска
 • Извршен продуцент: Виктор Рубен
 • Сценограф и костимограф: Илина Ангеловска
 • Музика: Горан Трајковски
 • Плакат и анимација: Срѓан Јаниќијевиќ
 • Времетраење: 90 минути
 • Пауза: Не
 • Сцена: Мала

Детален опис на театарската претстава погледнете ТУКА

3. ГОВОРНА МАНА од Горан Марковиќ

 • Режисер: Драгана Милошевски - Попова
 • Драматург и стручен соработник: Дејан Дуковски
 • Мишел: Игор Џамбазов
 • Славица: Сашка Димитровска
 • Петар: Ивица Димитријевиќ
 • Актерка: Арна Шијак
 • Актерка: Ана Стојановска
 • Актерка: Билјана Јовановска
 • Сценограф и костимограф: Илина Ангеловска
 • Композитор: Горан Трајкоски
 • Дизајнер на светло: Илија Тарчуговски
 • Извршен продуцент: Симона Угриновска
 • Лектор: Тодорка Балова
 • Инспициент: Вукица Александрова
 • Времетраење: 85 минути
 • Пауза: Не
 • Сцена: Мала

Детален опис на театарската претстава погледнете ТУКА

4. КВАРТЕТ - Роналд Харвуд

 • Режисер: Зоја Бузалковска
 • Џин Хортон: Лилјана Велјанова
 • Сесили Робсон: Катина Иванова
 • Реџиналд Пеџит: Емил Рубен
 • Вилфред Бонд: Благој Чоревски
 • Превод од англиски јазик: Љубица Арсовска 
 • Дизајн и избор на музика: Зоја Бузалковска
 • Извршни продуценти: Симона Угриновска и Павле Игновски 
 • Инспициент: Александар Рајковски 
 • Фотограф: Самир Љума 
 • Дизајнер на плакат: Павле Игновски 
 • Времетраење: 140 минути
 • Пауза: Да
 • Сцена: Мала

Детален опис на театарската претстава погледнете ТУКА

5. РАЗГОВОРИ ВО ЧЕТИРИ ОЧИ од Ингмар Бергман

 • Режисер: Нина Николиќ
 • Актерска екипа: Амернис Нокшиќи – Јовановска, Нина Деан, Петре Арсовски, Оливер Митковски/Благој Веселинов, Дарја Ризова, Катина Иванова и Дамјан Цветановски
 • Адаптација: Тамара Барачков
 • Костимограф: Ивана Каранфиловска-Угуровска
 • Сценограф: Сања Аврамоска
 • Времетраење: 67 минути
 • Пауза: Не
 • Сцена: Мала

Детален опис на театарската претстава погледнете ТУКА

6. СИЛЈАН ШТРКОТ - МАЛА СЦЕНА

 • Режисер: Срѓан Јаниќијевиќ
 • Сценограф и костимограф: Илина Ангеловска
 • Кореограф: Александра Кочовска – Начева
 • Извршен продуцент: Виктор Рубен
 • Бенд - ВИС Погани штркови feat. Кокошките од пеколот
 • Соло - гитара и вокал: Ивица Димитријевиќ
 • Бас - гитара: Александар Ѓорѓиески / Ташко Грујовски
 • Удиралки: Никола Кимовски
 • Вокали: Нина Деан, Тина Трпкоска и Ана Стојановска
 • Времетраење: 85 минути
 • Пауза: Не
 • Сцена: Мала

Детален опис на театарската претстава погледнете ТУКА

6. ТЕРОРИЗАМ од Владимир и Олег Пресњаков

 • Режисер: Јордан Симонов
 • Актерска екипа: Гораст Цветковски, Славиша Кајевски, Никола Ацески, Николина Кујача, Сашко Коцев, Звездана Ангеловска, Марија Новак, Александар Микиќ, Кире Ѓоревски, Александар Михајловски, Александар Ѓорѓиески, Борче Начев и Драгана Левенска
 • Извршен продуцент: Виктор Рубен
 • Сценограф и костимограф: Илина Ангеловска
 • Музика: Горан Трајковски
 • Плакат и анимација: Срѓан Јаниќијевиќ
 • Времетраење: 90 минути
 • Пауза: Не
 • Сцена: Мала

Детален опис на театарската претстава погледнете ТУКА

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ