Kids Week! 67% попуст на модерен танц за деца од 4-16 години од Star DT во вредност од 1500 ден. по цена од 500 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

67%

Заштеда

1000 ден.

Купени: 1

 • 11 Октомври бр.25 12 спрат (во зградата на пораншено ZOIL)

  Одведи ме таму

  070 322 203

Добивате

Модерен танц за деца од 4-16 години

 • Интензитет: два пати неделно по 1 час
 • Период: 2 месеци
 • Локација: 11 Октомври бр.25
 • Време на одржување на часовите: По договор со групата 

*За секој купен купон имате еден гратис час по англиски (или јазик по избор) еднаш неделно

Услови

 • Купонот може да се искористи од 11.09.2019 до 31.10.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • За сите дополнителни информации контактирајте ги Стар ДТ на телефон или е-mail
 • Веднаш по купувањето на купонот потребно е да се јавите за закажување на место во групата
 • Време на одржување на часовите во договор со групата

Опис

Проширете ја креативноста на Вашите деца во пријатно опкружување, преку културно почитувани екстраартикулирани активности која ќе ги научи на многу вредни вештини.
Модерниот танц ги учи децата да се почитуваат меѓу себе и да работат заедно како партнери. Детската имагинација и креативност е голема како океан -дозволете му на Вашето дете да заплови по својот свет и со наша помош да го открие танцот.
Нашата забавна и динамична програма ќе го охрабри Вашето дете да биде поекспресивно, да го потхрани натпреваруваЧкиот дух додека учи Латино американски танци (Самба, ча-ча-ча, Румба, Xаив, Пасодобле) и Стандардни танци (Англиски валцер, Танго, Виенски валцер, Слоуфокс, Квикстеп), и веселите друштвени игри (Диско степ, Каубојска полка, Хамстер денс и многу други)

Бенефити од часовите:

 • стекнување на самодоверба, поголема фокусираност и самосвесност
 • подобрување на координацијата и држењето на телото
 • правилен психофизички развој
 • градење на способност за тимска работа и општествена свесност
 • негување на движечката сила за напредок
 • креирање на подобра периферна визија
 • стекнување на подобар став на телото и поголема грациозност
 • создавање интерес за приказните за балет и стимулирање на интересот за литературата воопшто
 • позитивни и насмеани деца кои ќе умеат да ги почитуваат сите форми на уметност
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.