70% попуст на третман со моксибустија и масажа на глава, врат и раменици во студио Аку Сана во вредност од 1300 ден. по цена од 390 ден.

Цена

390 ден.

Вредност

1300 ден.

Попуст

70%

Заштеда

910 ден.

Купени: 3

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Букурешка 12-6

  Одведи ме таму

  078 219 923

Добивате

Tретман со моксибустија и масажа на глава, врат и раменици во времетрање од 40 мин.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.04.2020 до 31.05.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на 078 219 923

Опис

Спрема Традиционалнат Кинеска Медицина сржта на сите заболувања и телесни тегоби лежи во пореметувањето на внатрешната енергија.Нашата енергија е топла но понекогаш некој енергетски точки на телото се ладат. Ладните нозе и раце не предупредуват на тоа дека настанале блокади во телото: поголем дел од „енергетските блокади“ настануват во пределот на стомакот но и на другите места. Употребата на топлината во лечењето на луѓето е најстара терапија.

Палење на лековити тревки
Како една од методите за лечење се препорачува лечењето со мокса, при што се загреват одредени специфични подрачја и точки на телото. Моксибустијата настанала во Кина а самиот термин е од Јапанско потекло.

Елиминирањето на влагата и ладнотијата од акупуктурните точки ја придвижува енергијата.
Во комбинација со останатите техники на работа на телото како што се разните масажи (tuina , shiatsu ,Thai масажи) се постигнува значителен тераписки е ефект, а може да се користи и како независна терапија. Крајна цел на моксибустијата отсртанувањето на влагата, и ладнотијата од акупунктурните точки како и од мердијаните. Овозможување на нормален тек на животната (енергија qi), Поборување на крвотокот. Подигнување на колабирираната Yang енергија. Додавање на енергија

Самиот третман е многу едноставен. Стапчињата со мокса се долги 20 цм и дебели се во пресек 1,5 цм.Со запаленеите спачиња се загреват одредени акупуктурни точки. За време на треманот клијнетот чувствува пријатна топлина на деловите на телото кој се загреват, телото автоматски се опушта а може да се јави и поспаност.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.