Планинска идила (01.10-30.11.2019)! 20% попуст на ноќевање во двокреветна соба со појадок, појадок и вечера или појадок, ручек и вечера во Хотел Молика, Пелистер

Цена од

792 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

990 ден.

Попуст

20%

Заштеда

198 ден.

Купени: 282

 • Национален парк Пелистер, Битола

  Одведи ме таму

  047 229 406; 075 495 725

  hmolika@t-home.mk

Добивате

Понудата е за ноќевање по лице

Опции на понудата:

Ноќевање со појадок во двокреветна соба 990 ден. (16 еур)
792 ден. (13 еур)
Ноќевање со појадок и вечера во двокреветна соба 1,410 ден. (23 еур)
1,128 ден. (18 еур)
Ноќевање со појадок, ручек и вечера во двокреветна соба 1,530 ден. (25 еур)
1,224 ден. (20 еур)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.10.2019 до 30.11.2019
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби директно во хотелот
 • По купување на купонот потребно е да го испратите на меил
 • За туристичка такса се доплаќа 40 денари на ден по лице дирекно во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • За деца до 5 години кои не користат кревет и оброци во ресторанот сместувањето е бесплатно
 • За деца од 5 – 12 години кои користат кревет и оброци во ресторанот за сместување добиваат попуст од 30% на редовната цена

Опис

Хотел Молика

Хотел Молика претставува бисер на Пелистер. Едно од ретките места каде човек може да ја почувствува недопрената природа, да се одмори од секојдневието и да ужива во беспрекорната услуга на персоналот.
Хотелот работи со "полна пареа" преку цела година и за него не важат "класичните" сезони.

Хотел "Молика" се наоѓа во југозападниот дел од Република Македонија. Лоциран е во просторот на Националниот Парк "Пелистер" на локалитетот "Бегова Чешма" на надморска височина од 1420 метри, сместен во раскошот на прекрасна моликова шума.

Самата местоположба на хотелот на североисточниот дел од Националниот парк, овозможува поглед на Пелагониската котлина, градот Битола и околината, кој ви го одзема здивот. Овој дел од паркот е еден од најинтересните и највозбудливите локалитети специфичен по богатството на ретки видови растителен и животински свет.

Grouper интересни факти за Пелистер

 • Легендата вели, Пелистер бил некое убаво момче во кое се вљубиле две сестри. Мајка им, гневна на нивната љубов, ги избркала в планина и ги проколнала да бидат блиску една до друга, а сепак да не можат да се видат.
 • Сестрите талкале низ планината и совладани од замор и очај, што поради несудената љубов, што поради суровата мајчина клетва, се фрлиле на земјата и почнале да плачат. Од нивните солзи се создале две преубави сини езера – Пелистерски очи.
 • Вилата „Дихово“, во подножјето на Пелистер, која е стара камена куќа на два ката со мал дрвен чардак на горниот кат е комплетно реновирана и уредена со рачно правен дрвен мебел.
 • Интересен факт е оној со Големото Езеро на кое се наоѓа планинарскиот дом „Димитар Илиевски‐Мурато“, наречен во чест на нашиот херој што го развеа македонското знаме на врвот на светот – Монт Еверест во 1989 год.
 • Географски, Пелистер е највисокиот од 24-те врвови повисоки од 2.000 метри на планината Баба.
 • Така е на Пелистер, луѓето се грижат за шумата, а таа се грижи за нив. Климата е мека медитеранска, целата област се капе во сочно зеленило, а Егејот молчешкум го шири својот морски здив преку планината.
 • Пелистер е познат македонски ски-центар и се наоѓа на 1.420 метри надморска височина. На само сто метри од почетната станица на двоседешницата се наоѓа хотелот „Молика“.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.