50% попуст на специјализиран курс по германски јазик за медицински лица во Момент мал во вредност од 15 000 ден. по цена од 7500 ден.

Цена

7500 ден.

Вредност

15000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

7500 ден.

 • Mariovska 3, lokal 2, Skopje

  Одведи ме таму

  071 238 764

  momentmal33@yahoo.com

Добивате

Специјализиран курс за медицински лица кои сакаат да работат во Германија како медицински сестри или доктори (16 термини по 60 мин.)

*Наставата е во група и е специјализирана за медицински лица кои сакаат да работат во болници во Германија

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.08.2019 до 16.09.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • По купувањето на купонот, задолжително е во рок најдоцна од 2 дена да се јавите во Момент мал за резервација на место во групата.
 • За сите дополнителни информации јавете се на телефон или контактирајте не по е-mail.
 • Почеток: 16.09.2019
 • Потребно е претходно познавање на германскиот јазик најмалку на ниво А2.1 (според нивоата на Европскиот Совет) односно 3-ти степен.
 • Почеток на курсот по формирање на група од најмалку 5 слушатели.
 • Учебникот не е вклучен во цената.
 • Купонот не може да го користат лица кои веќе посетуваат курсеви во Момент мал.

Опис

Курсот за за медицински лица е наменет за студенти по медицина кои планираат да продолжат со образованието или кариерата во Германија, лекари по општа медицина и други медицински лица кои планираат да се доспецијализираат или работат во Германија.

Центарот за превод и едукација по странски јазици Момент мал е отворен во мај 2006 год. и веќе осум години успешно работи, вршејќи ги следниве видови услуги:

 • стручни и судски преводи од голем број светски јазици на македонски јазик и обратно,
 • преводи од странски на странски јазик, стручно читање,
 • лектура на текст,
 • консекутивен и симултан превод (толкување),
 • обуки за преведувачи за писмен превод и толкување.

Момент мал исто така организира:

 • Јазична игротека за деца од 4 до 6 години
 • Курсеви за основци, средношколци и студенти
 • Курсеви за возрасни
 • Курсеви специјализирани според вашите потреби
 • Индивидуална настава
 • Подготвителна настава за FCE, CAE, CPE, TOEFL, IELTS

За компанијата

Центарот за превод и едукација по странски јазици Момент мал е отворен во мај 2006 год. и веќе осум години успешно работи, вршејќи ги следниве видови услуги:

 • стручни и судски преводи од голем број светски јазици на македонски јазик и обратно,
 • преводи од странски на странски јазик, стручно читање,
 • лектура на текст,
 • консекутивен и симултан превод (толкување),
 • обуки за преведувачи за писмен превод и толкување.

Момент мал исто така организира:

 • Јазична игротека за деца од 4 до 6 години
 • Курсеви за основци, средношколци и студенти
 • Курсеви за возрасни
 • Курсеви специјализирани според вашите потреби
 • Индивидуална настава
 • Подготвителна настава за FCE, CAE, CPE, TOEFL, IELTS
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.