Идеално место за дегустација на вино во Охрид! До 35% попуст на дегустација на вина со мени по избор во Monastery winery

Цена од

790 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1100 ден.

Попуст

28%

Заштеда

310 ден.

Преостанато време

Купени: 6

 • Monastery Winery, Ohrid, North Macedonia

  Одведи ме таму

  072232226

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

Мени 1: Art of Wine 1,100 ден. 790 ден.
Мени 2: Inspiring Flavors 1,230 ден. 990 ден.
Мени 3: Majesty Reds 1,540 ден. 1,000 ден.
Мени 4: Story Tellers 1,835 ден. 1,290 ден.
Мени 6: Grand Voyage 2,150 ден. 1,500 ден.

Понудата е по лице и вклучува дегустација на винa со мени по избор

*Целото мени можете да го погледнете во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.07.2022 до 31.08.2022
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купување на купонот задолжителна е претходна резервација во компанијата на тел: 072232226 или на email: [email protected]
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Мени 1: Art of Wine

 • Дегустација на 4 различни бели, розе и црвени вина
 • Мезе даска од локално сирење, кашкавал и сувомеснати производи
 • Дегустација на 1 традиционална ракија

Мени 2: Inspiring Flavors

 • Дегустација на 5 различни бели, розе и црвени вина
 • Мезе даска од локално сирење, кашкавал и сувомеснати производи
 • Дегустација на 2 различни традиционални ракии

Мени 3: Majesty Reds

 • Дегустација на 6 различни бели, розе и црвени вина
 • Мезе даска од локално сирење, кашкавал и сувомеснати производи
 • Дегустација на 2 различни традиционални ракии

Мени 4: Story Tellers

 • Дегустација на 7 различни бели, розе и црвени вина
 • Мезе даска од локално сирење, кашкавал и сувомеснати производи
 • Дегустација на 3 различни традиционални ракии

Мени-6: Grand Voyage

 • Дегустација на 9 различни бели, розе и црвени вина
 • Мезе даска од локално сирење, кашкавал и сувомеснати производи
 • Дегустација на 3 различни традиционални ракии

 

За компанијата

Нема ниту едно домаќинство во Охридско што не произведува вино. Се чини дека има посебна ДНК честичка за производство на вино закривена во луѓето овде. Како и сите други, и ние правевме вкусни вина дома и ги споделувавме со пријателите и семејството. По години правење и дегустација, добивање комплименти и пофалби, решивме да ги споделиме нашите рачно изработени вина со светот. Ја основавме нашата мала винарија во 2019 година и оттогаш правиме околу 10.000 шишиња вино годишно.

Нашиот процес останува ист, наречете го исконски ако сакате, ништо не сменивме. Внимателно го береме секое грозје и посветуваме најголемо внимание на сите процеси што следат. Слушаме и оставаме виното да ни каже што му треба. И секоја година, дури и секое буре, има свој пресврт и приказна. Кога пиеме и зборуваме за нашите вина, ги нарекуваме уметнички дела. Секое буре со вино трпи различни влијанија и се менува од различни елементи, па природно тие имаат различни уметнички тенденции и стилови. Некои од нив се чист црвен романтизам, други се прецизно вкусни како реализмот. Иако неколку од нив се толку добри што ќе направат да се чувствувате како да сте родени како нов, а погодувате дека се дел од нашата ренесансна колекција.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.