Нова Година во Благоевград (28.12.2018-02.01.2019)! Пакет аранжман за 2, 3 или 4 ноќевања со појадок во сместување по избор + новогодишна вечера + користење на СПА центарот со минерална вода во Monte Cristo Spa Hotel

РАСПРОДАДЕНО

Нова Година во Благоевград (28.12.2018-02.01.2019)! Пакет аранжман за 2, 3 или 4 ноќевања со појадок во сместување по избор + новогодишна вечера + користење на СПА центарот со минерална вода во Monte Cristo Spa Hotel

Цена

9,610 ден.

РАСПРОДАДЕНО

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

 • ul. Ivan Rilski br. 1 Blagoevgrad, Bulgaria (България), 2700

 • +359 88760 3530

 • reservations@hotelmontecristobg.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува пакет аранжман по избор:

 • 2 BB ноќевања (стандардна двокреветна соба), цена: 9610 ден.(155 еур)
 • 3 BB ноќевања (стандардна двокреветна соба), цена: 10 230 ден.(165 еур)
 • 4 BB ноќевања (стандардна двокреветна соба), цена: 11 191 ден.(180,5 еур)
 • 2 BB ноќевања (луксузна двокреветна соба), цена: 10 540 ден.(170 еур)
 • 3 BB ноќевања (луксузна двокреветна соба), цена: 11 346 ден.(183 еур)
 • 4 BB ноќевања (луксузна двокреветна соба), цена: 12 152 ден.(196 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Пакет ноќевања со појадок
 • Новогодишна вечера и новогодишна програма на 31.12.2018
 • Новогодишен бранч на 01.01.2019
 • Бесплатно користење на спа центарот со минерална вода (базен со минерална вода, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона)
 • Интернет
 • Туристичка такса и осигурување

Услови

 • Купонот може да се искористи од 28.12.2018 до 02.01.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително е да се информирате за слободни соби преку email или телефон.
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа.
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • За закуп на двокреветна соба се потребни мин. 2 купони т.е. 2 лица.
 • Доплати:
 • За деца до 3.99 год. сместувањето е бесплатно со двајца возрасни, без новогодишна вечера
 • За дете од 4 до 11.99 год за пакет по избор на дополнителен кревет се доплаќа 50% од цената на возрасен
 • За деца 12 -15.99 год.за пакет по избор на дополнителен кревет се доплаќа 70% од цената на возрасен
 • За единечно сместување се доплаќа 80% од цената на двокреветна соба
 • Сите доплати се прават директно во хотелот 
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку во хотелот има помалку од 20 гости, тогаш појадокот е според менито
 • Паркингот е со претходна најава при самата резервација
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.

Опис

Новогодишно мени:

 • Минерална вода
 • Безалкохолни пијалоци
 • Марков алкохол – 0.050 гр.
 • Полнето авокадо со лосос и гарнир од домати, краставици и фета сирење
 • Билешки бонбон
 • Свинско филе со компир и зеленчуци
 • сувомеснато и сирења
 • Пијалоци
 • Торта рафаело
 • Овошје
 • Јаткасти плодови
 • Шампањ

Скијање во Благоевград - Ски Центар Картала

Благоевград се наоѓа на главниот пат Е 79, јужно од главниот град Софија, на 20 km од Република Македонија и на 100 km  од границата со Грција (200 km од Солун).
Ски зоната Картала се наоѓа на исток од Благоевград, до кој се стига со автомобил за 20 мин. по асфалтиран и добро одржуван пат. Ски зоната е почетна точка за многу туристички центри на Рила планина и има одлични услови за скијање.
Идеална за почетници и професионални скијачи и сноубордисти од декември до април. Резортот нуди училиште за скијање и сноуборд за индивидуални или групни тренинзи, изнајмување на опрема (скии, стапчиња и чизми) и сопствен ски гардеробер.

Некои информации за ски центарот:

 • Основна ски патека - средна тежина, должина 4500 метри.
 • Гондола - првата станица на гондолата е на надморска височина од 1350 м., а горната станица на 2350м.
 • Ски патека за алпски дисциплини - средна тежина, должина 2200 метри.
 • Ски писта за почетници кои учат скијање - лесна тежина, должина 300 метри, ски лифт

Предности на скијачкиот центар во Благовград:

 • Цена - цената на ски картата е речиси дупло пониска од другите ски центри во Бугарија
 • Уживање во скијањето без чекање редици

За хотелот кој нуди Спа со минернала вода

Монте Кристо е најмодерниот хотел во Благоевград – лоциран во центарот во градот, на само 1 час оддалеченост од Софија, 1 час од Грција и само 25 мин од Македонската граница. Хотелот настанува како резултат на реконстукцијата и реновирањето на познатата Јавна минерална бања која е сеуште функционална и отворенa за посетители од соседството.

Хотелот располага со 44 стандардни соби, 5 делукс соби и 4 еднособни апартмани. Сите се опремени со модерен мебел и секое парче е одбрано со многу внимание. За гостите има на располагање ресторан, лоби бар, спа центар, внатрешен базен со минерална вода, салон за убавина, конференциска сала и летна градина.

Овој хотел е соодветен за луѓе кои се заинтересирани за различен вид на туризам како бизнис, планински, еко, воден, културен, историски, религиозен, спа и ски туризам.

За да бидете сигурни дека вашиот престој ќе биде уникатен, хотелот ви ги нуди следниве услуги:

 • Клима уред
 • Телефонска линија
 • Сеф
 • Мини бар
 • ТВ
 • Бесплатен интернет

Дополнителни услуги:

 • Конференциски услуги
 • Настани
 • Трансфери
 • Перење и пеглање
 • Карти за културни настани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ